MojAndroid

Podľa zahraničného spravodajského portálu Bloomberg, Google pripravuje novú aplikáciu, ktorá by mala zastrešovať niektoré funkcie sociálnej siete Google+. Internetový gigant ich totižto plánuje presunúť do samostatnej aplikácie, ktorá svojim používateľom ponúkne služby a funkcie spojené s prácou s fotografiami a ich zálohou. Práve v tomto smere patrí Google+ k tým najlepším a najvyužívanejším na svete a konkuruje aj takým spoločnostiam, ktoré v tejto oblasti pôsobia už dlhé roky.

Budúcnosť samotného Google+ však pritom vôbec nie je jednoznačná, o sociálnej sieti Googlu sa nerozprávalo ani na developerskej konferencii Google I/O 2014. Pred niekoľkými mesiacmi ju dokonca opustil aj viceprezident Vic Gundotra, na ktorého pozíciu nastúpil Dave Besbris, ktorý s Gundotrom spolupracoval pri vytváraní Google+. Otázne teraz ostáva, aké plány ma Google s Google+ a či sa ešte niekedy pokúsi o jej vzkriesenie alebo sa bude radšej sústrediť na funkcie a služby, ktoré sú konkurencieschopné.

Zdroj: Verge

2.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+