MojAndroid

Spoločnosť Google nespí na vavrínoch a ani po ekonomicky výborných obdobiach si neodpočinie. Práve naopak, zdá sa, že dobré výsledky sú hnacím motorom pre internetového giganta. Posledné obdobie bolo opäť veľmi úspešne a oproti rovnakému obdobiu spred roka si spoločnosť opäť výrazne polepšila. Google tiež uviedol niekoľko informácií o predajoch smartfónu Nexus 6, ktorý sa nepredával tak, ako by si spoločnosť predstavovala.

Dôvodom boli vraj problémy s dodávkami zariadení. To spôsobilo, že dopyt po smartfónoch bol oveľa väčší, ako ponuka smartfónov. Google ale predpokladal, že Nexus 6 bude úspešný smartfón, no nízky počet predaných kusov bol spôsobený inými problémami.

Nexus 6-2

Čo sa týka hrubých čísiel, obrat spoločnosti dosiahol v Q4 2014 18,1 miliardy USD, zatiaľ čo v rovnakom období pred rokom bol obrat na úrovni 16,86 miliardy USD. Hrubý príjem bol na úrovni 4,76 miliardy, čo je výrazný nárast oproti predchádzajúcemu roku, kedy zarobila spoločnosť 3,38 miliardy. Pri pohľade na celý rok musia byť predstavitelia spoločnosti tiež veľmi spokojní, keď sa obrat vyšplhal na 66 miliárd, aj keď ani takýto výsledok nestačí na rekordné výsledky spoločnosti Apple.

Google tiež uviedol niekoľko informácií o tom, odkiaľ sa tieto príjmy do spoločnosti dostali. Podľa aktuálnych informácií pochádza až 56% obratu z trhov mimo USA. Toto číslo sa každým štvrťrokom mení, no aktuálne je na rovnakej úrovni, ako pred rokom. Vďaka týmto výsledkom máme pomerne dobrá náhľad na to, ako sa spoločnosti darí. Všetko nasvedčuje tomu, že Google nemá vážne ekonomické problémy a prosperoval aj v poslednom období.

Zdroj: Google via Pocketnow

30.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+