MojAndroid

Spoločnosť Google zverejnila výsledky svojho hospodárskeho snaženia za prvý štvrťrok tohto roku. Spoločnosť zaznamenala obrat vo výške 17,3 miliardy dolárov so ziskom na akciu vo výške 6,57 USD a hrubým príjmom vo výške 3,6 miliardy. V žiadnom prípade tak nejde o nepodarený kvartál zo strany internetového giganta, aj keď finanční analytici predpovedali trochu vyššie čísla. V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roku si však spoločnosť výrazne polepšila. V Q1/2014 mal Google obrat 15,42 miliardy a zisk na akciu vo výške 6,27 USD.

google-revenue-q1-2015

Experti z Wall Street očakávali obrat na úrovni 17,5 miliardy USD so ziskom na akciu vo výške 6,61 USD. Napriek tomu sú ale tieto finančné výsledky veľmi rozumné, pričom Google znížil kapitálové výdaje z 3,6 miliardy USD v Q1/2014 na 2,92 miliardy USD v rovnakom období v tomto roku. V súčasnosti má spoločnosť k dispozícii hotovosť vo výške 65,436 miliardy dolárov a uvádza, že ak si odmyslíme výrazné zmeny v menových kurzoch, nárast obratu by bol na úrovni 17 % oproti rovnakému obdobiu minulého roku, čo je naozaj veľmi slušné číslo.

google-profit-q1-2015

Spoločnosť sa pri zverejňovaní svojich finančných výsledkov ale zameriava aj na ďalšie metriky. Google uvádza, že množstvo platených preklikov vzrástlo o 13 % oproti rovnakému obdobiu minulého roku, no kleslo o 1 % oproti predchádzajúcemu obdobiu. Výrazný dopad na celkové finančné výsledky spoločnosti má aj nárast nákladov určených na R&D oddelenie. Do výskumu investoval Google v minulom roku celkovo 9,8 miliardy dolárov, čo je výrazný nárast oproti predchádzajúcemu roku, kde do tohto odvetvia investovala spoločnosť 7,1 miliardy. Google tak každým rokom dáva viac a viac najavo, že sa chce angažovať v takých oblastiach, kde iné spoločnosti iba experimentujú. Naďalej ale zdokonaľuje svoje súčasné produkty a služby a každým rokom rastie a napreduje.

Zdroj: Google via TechCrunch

24.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+