MojAndroid

Šetrič batérie je skvelá vec. V čase, keď stav vašej batérie atakuje nebezpečne nízke hodnoty, dokáže táto funkcia zasiahnuť a ušetriť vám cenné percentá. No vzhľadom na to, že pri šetrení obmedzuje väčšinu funkcií, ktoré je inak dobré mať zapnuté, nie je to nič, čo by ste chceli mať zapnuté celý čas. No pred krátkym časom sa istým nedopatrením stalo, že telefóny Google Pixel a iné mali automaticky spustený šetrič už od úplného nabitia.

Spočiatku len Pixely

Majitelia smartfónov Google Pixel boli určite počudovaní, keď sa im nedávno automaticky spustil šetrič batérie. Táto záhadná chyba behom pár hodín spustila vlnu sťažností a otázok používateľov. Mnohí priložili aj screenshoty. Na nich je vidieť, že v nastaveniach je zvolená hranica pre spustenie šetriča batéria na 99 percent.

Šetrič batérie sa mal automaticky spustiť už pri 99 percentách
Šetrič batérie sa mal automaticky spustiť už pri 99 percentách

 

Keďže šetrič batérie pracuje na princípe obmedzenia operácií na pozadí, nie je každému zrovna pohodlné mať ho stále zapnutý. Prirodzene bolo možné túto hranicu na spustenie upraviť. No predsa sa tu naskytla otázka, prečo sa to vôbec dialo?

Neskôr pribudli aj ďalší s Androidom Pie, Google to nakoniec vysvetlil

Keďže o chybe veľmi rýchlo informovalo niekoľko portálov, mohli si aspoň sčasti vysvetliť rovnaký problém majitelia smartfónov s Androidom Pie. Spätná väzba používateľov preukázala, že rovnakému problému čelili aj modely Essential Phone, Nokia 7 Plus a OnePlus 6, ktoré mali beta verziu Android Pie.

Nakoniec však bolo na stránke Reddit napísané, že išlo o experiment. Ten sa mal nešťastnou náhodou dostať na verejnosť. Google dodáva, že všetko bolo vrátené do normálu. Otázkou tak zostáva už len to, prečo má Google schopnosť na diaľku prepisovať systémové nastavenia?

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Essential Phone dostáva novú Beta verziu Androidu P
Náš tip
Nový Google Pixel strednej triedy možno už budúci rok
15.9.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+