MojAndroid

Aplikácia od spoločnosti Google určená na video hovory s názvom Google Duo je jednoducho funkcia prebraná z aplikácie Hangouts na četovanie. Doteraz mohlo niektorých z používateľov Google Duo otravovať, že aplikáciu nemožno používať s rovnakým účtom na viacerých zariadeniach. To sa však teraz mení.

Náš tip
Google Duo nahradí Hangouts medzi povinnými aplikáciami v Androide

Na počítači stále nie

Google Duo funguje ako aplikácie na video čety pre Android smartfóny a tablety. Zatiaľ tak stále môže zamrzieť fakt, že túto službu nemôžete využiť na počítači. Dokonca ani notebooky s Chrome OS a podporou Androidu zatiaľ nemôžu používať Google Duo.

Aplikáciu na videohovory Google Duo teraz možno využívať s rovnakým kontom na viacerých zariadeniach
Aplikáciu na videohovory Google Duo teraz možno využívať s rovnakým kontom na viacerých zariadeniach
Náš tip
Aplikácia Google Duo dosiahla viac ako 100 miliónov stiahnutí

Doteraz nebolo dokonca možné ani používať jeden účet Google Duo na viacerých smartfónoch alebo tabletoch. To sa ale mení a najnovšia aktualizácia umožňuje to, čo sa doposiaľ nedalo.

Na viac smartfónov i tabletov

Pre tých, ktorí ešte nepoužívajú Google Duo je dôležité vedieť, že sa doň treba prihlásiť za pomoci telefónneho čísla. Práve kvôli tomuto ste nemohli svoj účet zdieľať s ostatnými zariadeniami.

Proces zdieľania účtu je absolútne jednoduchý. Pokiaľ ste na vašom druhom zariadení prihlásený pomocou rovnakého Google konta ako na prvom, stačí vám potvrdiť možnosť prepojenia účtu Google Duo a máte hotovo. Ak máte ale na vašom druhom zariadení iný alebo žiadny účet Google, musíte sa doň prihlásiť na rovnaké konto ako na hlavnom zariadení, aby o ňom Google Duo vedelo a dokázalo účet synchronizovať.

Náš tip
Google Duo umožňuje hovory na vybrané kontakty aj mimo aplikáciu

Možnosť odhlásiť sa iba pre druhé zariadenie

Používanie aplikácie Google Duo na dvoch zariadeniach nemení v podstate takmer nič. Rozdielom je iba to, že na vašom druhom (sekundárnom) zariadení, s ktorým účet Google Duo zdieľate máte možnosť odhlásenia. Keďže na vašom prvom (hlavnom) zariadení sa Google Duo viaže na telefónne číslo, nemôžete sa odtiaľ odhlásiť, účet je možné len vymazať. To sa hodí práve vtedy, keď zmeníte telefónne číslo. Vtedy je potrebné celý Google Duo účet vymazať a vytvoriť nový na vaše nové číslo.

Aké máte skúsenosti s aplikáciou Google Duo? Využívate ju často? Zanechajte nám svoj názor a skúsenosti pod týmto článkom. A ak si chcete vyskúšať túto aplikáciu, určite využite widget nižšie.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+