MojAndroid

Pokiaľ patríte k používateľom služieb od Google, ako Dokumenty (Docs), Prezentácie (Slides) či Tabuľky (Sheets), určite vás následujúca správa poteší. Tieto aplikácie práve oficiálne dostali podporu pre tmavý režim, na ktorý už mnohí tak dlho čakali. Nový motív má však jeden starý známy háčik, ako to už v prípade amerického giganta poznáme.

Google prináša tmavý režim pre svoj kancelársky balíček

V spomínaných aplikáciách je možné po novom nastaviť si motív. Na výber bude svetlý, tmavý a systémový predvolený. Tretia možnosť sa prispôsobuje globálnym nastaveniam vášho smartfónu. Ak teda máte nastavené automatické prepnutie používateľského prostredia do tmavého režimu po zapadnutí slnka, sám od seba sa automaticky premení aj motív v aplikácii.

Opäť však ide o tmavú sivú farbu a nie čiernu, ktorá robí na OLED paneloch to pravé čaro. Nuž, táto sivá aspoň šetrí vo večerných hodinách oči, pre niektorých vyzerá aj vizuálne lepšie a určite je pre batériu viac energeticky úsporná, ako tá jediná, najžiarivejšia biela, ktorú Google v týchto appkách doteraz používal.

Dokumenty prepnú do siva aj podklad, na ktorom píšete

V aplikácii na dokumenty tento tmavý režim prakticky obráti farbu pozadia s predvolenou farbou textu, teda čiernou, respektíve tmavou sivou. Takže uvidíte svetlý text na tmavom podklade, respektíve na písacom papieri. Agresivita tejto premeny sa dá poupraviť v nastaveniach aplikácie.

Web Android Police na záver hlási, že Google na svojom G Suite blogu povedal, že spustenie aktualizácie, obsahujúcej tmavý režim pre tieto kancelárske aplikácie by nemalo trvať dlhšie, ako 15 dní. Ak však patríte k používateľom iOS, na tmavý režim si počkáte ešte o čosi dlhšie.

Patríte k tým, ktorí už dark mode dostali? Určite nám dajte o tom vedieť do sekcie komentárov. Taktiež nezabudnite poprípade spomenúť, ako dlho už aplikáciu s tmavým režimom máte.

Náš tip
Dark Mode: TOP Android aplikácie s tmavým režimom. Pribudli ďalšie
8.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+