MojAndroid

Spoločnosť Google začala sprístupňovať aktualizáciu na obľúbené aplikácie Dokumenty Google, Tabuľky Google a Prezentácie Google, ktorá prináša niekoľko vynikajúcich funkcii v každej z nich. Používatelia uvedených aplikácií žiadali Google o pridanie nástrojov pre rozsiahlejšiu úpravu dokumentov a tak prichádza s automatickou kontrolou pravopisu v reálnom čase, so skrývaním riadkov a stĺpcov v tabuľkách a skupinovým označením v prezentáciách.

Vylepšení sa dočkalo aj zabezpečenie. Google nasadil overovanie účtov v dvoch krokoch a pre majiteľov Apple zariadení pridal podporu pre snímač Touch ID, takže môžete odomykať dokumenty, tabuľky a prezentácie pomocou odtlačku prstov.

test4

Vylepšená bola aj prístupnosť pre používateľov s hendikepom. Napríklad slabozrakí môžu na Androide využívať službu TalkBack, vďaka ktorej môžu vytvárať, upravovať a zdieľať svoje dokumenty. Aktualizované aplikácie taktiež reagujú lepšie na približovanie. To sa hodí v prípade, ak sa vám obsah zdá byť primalý.

Tieto aktualizácie začal Google sprístupňovať majiteľom Android a iOS zariadení už od včera, no naše zariadenia v redakcii zatiaľ nové verzie nezachytili. Na ich príchod by ste mali byť upozornení obchodom Google Play, no ak ste nedočkaví, môžete si stiahnuť podpísané APK súbory a nainštalovať si ich do svojich zariadení už teraz.

 

Zdroj: google

22.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+