MojAndroid

Android sa konečne dočkal natívnej aplikácie pre Google dokumenty. Google pred nedávnom (27.apríla) predstavil novú aplikáciu Google Docs, vďaka ktorej môžete teraz pracovať so svojimi dokumentami priamo zo svojho Android smartfónu. S novou aplikáciou je teraz jednoduché dokumenty vyhľadávať a editovať aj medzi viacerými Google kontami- zatiaľ podporuje iba úpravy prostredníctvom webového rozhrania. Google Docs taktiež umožňuje jednoduchým spôsobom nastaviť prístup k dokumentom pre priateľov alebo kolegov s Gmail kontom. Okrem toho aplikácia prináša aj ďalšie novinky

Widget – na plochu si môžete umiestniť widget, ktorý umožní rýchly prechod do aplikácie a dokumentov označených hviezdičkou. Priamo z plochy môžete pridať nový dokument, spreadsheet(excelovská tabuľka) alebo odfotený obrázok.

Konverzia fotografie do textu – použitím fotoaparátu telefónu môžete odfotený obrázok s textom prekonvertovať do editovateľnej textovej formy. Rozpoznávanie znakov ešte síce nie je 100% a neporadí si s písaným alebo iným fontom, ale v blízkej budúcnosti môžeme očakávať ďalšie zlepšenie a možno okrem angličtiny aj podporu iných jazykov.

Aplikácia zatiaľ nepodporuje žiadnu formu offline editácie, ale v ďalších verziách by sme sa jej mohli dočkať. Google Docs ma totiž v nastaveniach aj možnosť zmeniť veľkosť pamäte cache. Aplikácia zatiaľ vyzerá veľmi sľubne a veríme tomu, že do budúcnosti sa máme na čo tešiť ;).

Vyžaduje Android: 2.1 a vyššie
Veľkosť: 1012kB

QR kód

Android Market

28.4.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+