MojAndroid

Hlavnou úlohou Chromecastu je poskytnúť spôsob prenosu obrazu zo smartfónov alebo tabletov s operačným systémom Android či iOS do televíznych obrazoviek. Toto málé zariadenie v tvare USB kľúča má veľký potenciál najmä pre ľudí, ktorí nemajú v domácnosti Smart TV, no jeho využitie je však obmedzené len na niekoľko podporovaných aplikácií. To by sa mohlo zmeniť po tom, čo Google zverejnil Chromecast SDK. Developeri mobilných aplikácií tak môžu pridať podporu streamu cez Chromecast a aktualizovať svoje tituly v Google Play.

Recenzia_Chromecast

Zjednodušene povedané, nové SDK umožní developerom pridať do svojej aplikácie tlačidlo, ktoré umožní prenos obrazu do televízie. Najväčší potenciál pridanie tejto funkcie majú aplikácie, ktoré ponúkajú video obsah pre mobilné zariadenia. Objaviť by sa však mohlo aj niekoľko herných titulov, čo by ocenilo mnoho majiteľov zariadenia. Veríme, že využitie Chromecastu sa týmto onedlho rozšíri o skvelé aplikácie a stane sa ešte populárnejším než doteraz. Pre bližšie informácie si môžete pozrieť nižšie uvedené video. Ak sa chcete dozvedieť všeobecne viac o Chromecaste, prečítajte si našu recenziu, na ktorú odkazuje TIP.

Náš tip
Recenzia | Google Chromecast

Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+