MojAndroid

Zariadenie Google Chromecast si za dobu svojej existencie získalo veľa fanúšikov. Nenápadný kúsok plastu toho v sebe skrýva skutočne veľa a prakticky z každej televízie spraví multimediálne centrum prepojené s vašim Android zariadením. Najnovšie informácie naznačujú, že Google usilovne pripravuje druhú generáciu zariadenia, ktorá by mala byť predstavená ešte tento mesiac.

chromecast

Malo by sa tak stať na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutoční 29. septembra a na ktorej budú okrem iného predstavené aj nové Nexus telefóny. Čo sa týka samotného zariadenia Chromecast, dočkať by sme sa mali niekoľkých výrazných vylepšení. Poteší vylepšené pripojenie k Wi-Fi, ako aj funkcia Fast Play, ktorá výrazne uľahčí prepojenie Chromecast s inými zariadeniami.

Náš tip
Recenzia | Google Chromecast

Čo sa týka dizajnu nového zariadenia, ten by mal ostať prakticky nezmenený oproti originálnemu modelu. Pribudnúť by ale mali aj ďalšie zaujímavé funkcie. Novinka s názvom Chromecast Audio by mala umožniť prepojenie zariadenia s reproduktormi prostredníctvom kábla, vďaka čomu bude možné streamovať hudbu cez Chromecast aj do domácej repro sústavy pri zachovaní vysokej kvality zvuku. Zatiaľ nemáme k dispozícii žiadne bližšie informácie o pripravovanom zariadení, no na tie už nebudeme musieť dlho čakať, keďže predstavenie noviniek od Google je už za rohom.

Zdroj: 9to5Google via The Verge

18.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+