MojAndroid

Material dizajn je dizajnový jazyk, ktorý Google predstavil spolu s Androidom 5.0 Lollipop. Okrem samotného Androidu sa postupne tento dizajn začal objavovať aj v mobilných aplikáciách a najnovšie ho používatelia budú môcť vidieť aj v internetovom prehliadači Google Chrome. Google pripravuje veľkú aktualizáciu Chrome-u na verziu 50, ktorej súčasťou bude aj majoritná zmena dizajnu. Pokiaľ chcete vidieť Chrome v novom šate už dnes, môžete si ho vyskúšať na vlastnom počítači. Potrebujete však Chrome v beta verzii.

Ako aktivovať Material dizajn v Google Chrome

Ak si chcete sprístupniť v Chrome beta Material dizajn, musíte prejsť do chrome://flags a cez Ctrl+F vyhľadať slovo “Material”. Potom sa stačí preklikať na položku “Enable Material Design downloads” a povoliť ju. Následne je treba prehliadač reštartovať a otvoriť Stiahnuté súbory (Preberanie). To bude mať na sebe rúško Material dizajnu (obrázok nižšie). Flags obsahujú aj niekoľko ďalších možností pre zapnutie Material dizajnu. Môžete si vyskúšať ich vplyv na váš prehliadač. Material dizajn nájdete aj na novej stránke nastavení, na adrese chrome://md-settings. Všetci používatelia získajú nový dizajn pri najbližšej aktualizácii Chrome-u.

google-chrome-material-dizajn-1

google-chrome-material-dizajn-2

Takto vyzerá Material dizajn v Google Chrome

Zdroj: CultOfAndroid

 

2.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+