MojAndroid

Protokol Google Cast umožňuje pomerne bezproblémové streamovanie online obsahu z telefónu, tabletu alebo počítača zvyčajne do televízie. Vďaka tomuto protokolu je streamovanie videí, hudby či celých internetových stránok pomerne jednoduché. Stačí podporovaná aplikácia a televízia so zariadením Chromecat a môžete veselo zdieľať multimediálny obsah a prehrávať si ho na veľkej obrazovke. Obsah takto môžete zdieľať aj z počítača prostredníctvom prehliadaču Chrome. Doteraz ste ale na to potrebovali špeciálne rozšírenie, no teraz je už funkcia natívne zabudovaná v prehliadači.

chrome-cast

Nájdete ju po kliknutí na menu v pravom hornom rohu prehliadaču a kliknutí na možnosť Prenášať. Pre jej fungovanie je ale potrebné, aby ste k rovnakej sieti Wi-Fi mali pripojené zariadenie Chromecast, do ktorého bude obsah prenesený. Takto môžete streamovať celú webovú stránku so všetkým jej obsahom, ale aj konkrétnu skladbu či video. Tu je ale potrebné, aby ste sa nachádzali na podporovanej stránke. Tou je napríklad webová verzia Hudby Google Play, kde môžete streamovať iba hudbu. Ak takto odošlete do Chromecastu napríklad svoj playlist, môžete počítač aj vypnúť a hudba bude naďalej hrať. Ak ju ale budete chcieť dodatočne ovládať, budete si musieť nechať zapnutú kartu v prehliadači s možnosťami ovládania hudby.

google cast

Ide tak o šikovnú funkciu, ktorú ocení množstvo majiteľov zariadení Chromecast. My už možnosť vidíme aj v našom prehliadači, takže predpokladáme, že ju má dostupnú už väčšina používateľov po celom svete.

Zdroj: Google via liliputing

30.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+