MojAndroid

Preteky o najrozvinutejšiu umelú inteligenciu neustávajú, práve naopak. Nedávno sme vám priniesli informáciu o tom, že Google pracuje na vyvinutí ešte vyspelejšej AI, ktorá by mala prekonať aj ChatGPT. Na jej vydanie si ešte chvíľku počkáme. Zatiaľ sa ale firma stále venuje aj momentálnemu projektu – Google Bard. Ten po novom dostal aktualizáciu, ktorá mu umožňuje spolupracovať s rôznymi inými službami od rovnakej spoločnosti. Informuje o tom internetový portál GSMArena.

Dovolenka cez Google Bard? Žiaden problém

Bolo asi len otázkou času, kedy Google využije svoje ostatné služby a prepojí ich s Bardom. Výsledkom toho je veľmi schopný virtuálny asistent. Služby ako Gmail, Mapy, Play, Disk, Kalendár, Fotky, no dokonca aj Lety a Hotely máte na dosah jednej vety. Môžete to využiť napr. na kompletné naplánovanie dovolenky s priateľmi, pričom Bard vie pomocou Kalendára zistiť voľné dni všetkých zúčastnených. Podľa toho vám následne vie aj objednať let a ubytovanie.

Nové funkcie Google Bard | Zdroj: GSMArena

Ďalej ho môžete využiť na rozloženie aktivít počas dňa, komunikáciu so svojimi blízkymi… Okruh možností začína byť veľmi široký. Používatelia sa ale pochopiteľne boja o svoje súkromné údaje. Google však sľubuje, že k tým nemá prístup žiaden človek, iba program. Je ale možné, že v rámci reklám uvidíte témy a produkty, o ktorých ste sa s Bardom zhovárali. Taktiež môžu byť vaše konverzácie používané na ďalšie trénovanie tejto umelej inteligencie.

Keď si nie ste poskytnutými informáciami istý…

Google si samozrejme uvedomuje, že ani Bard nepodáva vždy 100 % presné a pravé informácie. O tom vás informuje aj upozornenie na spodnej časti obrazovky. Rozhodli sa s tým bojovať svojským štýlom. Odteraz máte možnosť po prečítaní odpovede si túto tému následne jedným kliknutím vygoogliť. AI by následne mala svoju odpoveď skontrolovať a priamo v ponúknutom texte vyznačiť, ktoré údaje sa zhodujú s výsledkom vyhľadávania a ktoré nie.

Dvojité overovanie informácii | Zdroj: Google Bard

Slovenská verzia umelej inteligencie ale túto funkciu pravdepodobne nemá úplne dobre zabudovanú, lebo po kliknutí na tlačidlo vám len ponúkne vyhľadať súvisiace témy. Pokiaľ je otázka položená v angličtine s anglickou odpoveďou, samotný Bard vám navrhne, aby ste ho skontrolovali. Pokiaľ je text správny, objaví sa v zelenej farbe a ponúkne vám aj zdroj. Okrem toho taktiež do rovnakej konverzácie môžete zapojiť aj iných používateľov. Jednoducho im pošlete link a oni môžu pokračovať v tom, čo ste vy začali.

Náš tip
Skicár prinesie prémiové novinky, ktoré využíva najmä Photoshop

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+