MojAndroid

Google, podobne ako mnoho iných výrobcov sa momentálne okrem iného zameriava aj na rozvoj funkcií a využitia umelej inteligencie. Väčšina týchto inovácií je smerovaná práve pre inteligentných asistentov ako napríklad Google Assistant. Tento virtuálny pomocník bude mať schopnosť zhrnúť obsah vašich konverzácii, takým spôsobom nech máte stále dostatočný prehľad. Novinku prináša portál 9to5Google.com.

Android Auto je program ktorý zabezpečuje prepojenie vášho smartfónu s vaším autom, ktoré tento program podporuje. V nastaveniach tejto aplikácie sa dalo zapnúť takzvané “automatické čítanie správ“. Vďaka automatickému čítaniu ste si mohli vypočuť a ​​odpovedať na nové správy, počas vašej jazdy. Keď sa vaša jazda skončí, automatické čítanie sa vypne až do ďalšej jazdy.

Pri šoférovaní je v poriadku nechať si nahlas prečítať jednu alebo dve správy, ale počúvanie viacerých správ, napríklad každej odpovede v skupinovej konverzácii, môže byť veľmi rušivé. Riešenie od aplikácie Android Auto spočíva v tom, že Asistent Google pomocou umelej inteligencie zhrnie vaše správy, konkrétne tie konverzácie, ktoré ste označili ako „zaneprázdnené“.

Google assistant
Zhrnutie konverzácie v Google Chat | Zdroj: 9to5google.com

Môžu nastať nedorozumenia

V praxi to vyzerá tak, že pokiaľ vám za krátky čas príde viacej správ, Google assistant z nich automaticky vytvorí stručné zhrnutie, a vy následne už len obrazovke vášho auta kliknete na tlačidlo “vypočuť zhrnutie”. Počas procesu nastavovania tejto funkcie nás Google varuje, že: „Tieto súhrny generuje umelá inteligencia, takže je možné, že dôjde k chybám“. Preto treba byť opatrný pri počúvaní týchto generovaných obsahov, a keď sa vám niečo nezdá je lepšie si to na následne keď z auta vystúpite overiť.

Momentálne je táto funkcia v beta testovaní a nie je teda ešte úplne jasné kedy spoločnosť Google vypustí túto aktualizáciu do sveta. Rôzne produkty Google už podobnú schopnosť ponúkajú, najpodobnejšia je možnosť rekapitulácie skupinového rozhovoru v aplikácii Google Chat, toto je mimoriadne nápomocné keď vo vašej konverzácii napríklad s kolegami z práce prebehne niekoľko desiatok správ v krátkom čase a vy chcete byť o všetkom informovaný.

Náš tip
Záujem o kúpu smartfónu z druhej ruky rastie. Predaje nových modelov stagnujú

30.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+