MojAndroid

Kultúrny Inštitút Google, resp. jeho súčasť Google Art Project, dnes oslavuje svoje 5. narodeniny. Projekt umožňuje galériám, múzeám a iným umeleckým inštitúciam zdigitalizovať svoje zbierky a uverejniť ich na internete. Vďaka tomu pomáha pri zachovaní kultúrneho dedičstva a zároveň sprístupňuje umelecké exponáty ľuďom po celom svete. Pri príležitosti osláv 5. narodenín boli do zbierky pridané ďalšie kultúrne diela a pamiatky zo Slovenska.

Konkrétne sa jedná o pamiatky Kysucká galéria v Oščadnici, Kysucké múzem v Čadci, Tatranská galéria v Poprade a Turčianska galéria v Martine. Vďaka týmto novým prírastkom sa rozšírila dostupnosť pamiatok z Kysúc, Tatier a Turčianskej kotliny. Do projektu sa pritom zapojilo už 17 inštitúcií zo Slovenska, ktoré sa podielali na zdigitalizovaní takmer 1400 umeleckých diel rôzneho druhu.

Google Art Project

Ak patríte medzi milovníkov umenia, máte o ďalší dôvod navyše navštíviť stránky Kultúrneho Inštitútu Google. Okrem prezerania jednotlivých exponátov si môžete vychutnať aj virtuálne prehliadky múzeami a galériami. Na Slovensku je už 10 takýchto inštitúcií, ktoré umožňujú internetový návštevníkom virtuálne prehliadky prostredníctvom služby Street View. Celkovo je do Google Art Project zapojených už viac ako 1000 partnerov, takže je veľká šanca, že tu nájdete exponáty aj z vašich najobľúbenšjích múzeí a galérií z celého sveta.

Zdroj: Tlačová správa

21.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+