MojAndroid

Spoločnosť Google si uvedomuje, že India je ako krajina druhým najväčším mobilným trhom na svete. Aj preto vytvoril projekt Android One, v ktorom chce ponúkať základné Android zariadenia s čistým Androidom za cenu do 100$. Táto snaha sa po niekoľkých mesiacoch práce stala realitou a Google dnes priamo v Indii oznámil spoluprácu s trojicou výrobcov, ktorí budú vyrábať takmer totožné zariadenia pre rozvíjajúci sa trh. Všetky z telefónov ponúknu 4-jadrový procesor s taktom 1,3 GHz, 1 GB RAM, podporu pre microSD, FM rádio, displej s uhlopriečkou 4,5 palca a dual SIM. Ich cena je pritom stanovená na 6399 rupií, čo je pri aktuálnom kurze približne 104 dolárov.

A1-front1.0

India zaujala aj ďalšieho výrobcu mobilov – spoločnosť Microsoft. Tá sa na trhu snaží preraziť s lacnými Lumiami, ktoré ponúkajú Windows Phone. Projekt Android One ich ale cenou určite podkope, takže to budú mať s konkurenciou ťažké. Jednou z najväčších výhod zariadení Android One bude priama aktualizácia systému od Googlu, takže majitelia týchto mobilov môžu očakávať pravidelné aktualizácie aj s novšou verziou Androidu. Po Indii sa projekt Android One dostane aj do ďalších krajín v Ázii, pričom sa v budúcnosti plánuje jeho rozšírenie aj do Afriky a ďalších rozvojových krajín.

Zdroj: TheVerge

15.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+