MojAndroid

Google dnes vypustil do sveta novú verziu Androidu, ktorá prichádza pod označením 6.0.1 a kódovým označením buildu MMB29M. Dostupná je pre väčšinu rodiny zariadení Nexus, teda Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 5, Nexus Player, Nexus 9 (LTE & Wifi) a Nexus 7 2013 (Wifi & SIM). Stiahnuť by sa mala automaticky cez systém OTA, na našom redakčnom Nexuse 5X sme ju však ešte nedostali.

emojimation_latest3-

V najnovšom Androide Google prináša podporu pre viac ako 200 Unicode 8 emotikonov, čím sa vyrovná aj najnovšiemu systému iOS 9.1 spoločnosti Apple. Ich kompletný zoznam môžete nájsť na stránke portálu ArsTechnica. Android 6.0.1 prináša aj novinku pre používateľov tabletov. Softvérové navigačné tlačidlá sa už nebudú zobrazovať v strede, ale po okrajoch displeja. Tlačidlá pre návrat späť a na domovskú obrazovku búdú naľavo, multitaskingové menu spustíte z pravej strany. Takéto rozmiestnenie uľahčí ovládanie tabletu, čo uvíta nejeden jeho používateľ.

2015-12-07-08.59-980x653-e1449517787790
Okrem toho Google vrátil aj možnosť vypnúť režim Nevyrušovať po zvolenom čase. Build MMB29M prináša tiež opravy bezpečnostných chýb. Tá najkritickejšia z nich umožňovala pomocou kódu, poslaného napríklad v správe alebo e-maili, ovládať zariadenie na diaľku. Poslednou známou novinkou je pridaná podpora pre rýchle spustenie fotoaparátu na starších Nexusoch. Ten spustíte dvojitým stlačením tlačidla zapnutia už aj na Nexuse 5, 6, 7 (2013) a 9.

nexus2cee_doubletap
Zdroj: xda

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+