MojAndroid

Vedeli ste o tom, že Android v sebe ukrýva mnoho skratiek a gest, ktorými ho môžete ovládať alebo si uľahčiť jeho používanie? Niektoré z gest sú ukryté v nastaveniach, no niektoré fungujú bez špeciálneho povolenia takmer na každom Androide. Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých gest, o ktorých ste možno doteraz ani nevedeli.

Screenshot na väčšine Android zariadení

Vedeli ste o tom, že screenshot (snímku obrazovky) na svojom Android zariadení vytvoríte stlačením tlačidla vypínania + tlačidla pre zníženie hlasitosti (naraz)? Pri zariadeniach s hardvérovým tlačidlom domov to môže byť aj kombinácia tlačidlo vypínania + tlačidlo domov.

Prístup k nastaveniam upozornení

Ak vás otravujú upozornenia z niektorej aplikácie a nechcete, aby sa zobrazovali, podržte dlhšie prst na niektorom z upozornení priamo v notifikačnej lište. Zobrazí sa vám menu pre ich zablokovanie alebo obmedzenie. Ak potom chcete upozornenia opäť obnoviť, prejdite do Nastavenia > Aplikácie a pri danej aplikácii do položky Upozornenia. Tu ich môžete opäť povoliť.

navod-tipy-triky-android-1

Otvorenie rýchlych nastavení dvomi prstami

Potrebujete rýchlo vypnúť alebo zapnúť Bluetooth, Wi-Fi alebo režim lietadlo? Stiahnite notifikačnú lištu dvomi prstami zhora nadol. Namiesto upozornení sa vám zobrazia priamo rýchle nastavenia.

navod-tipy-triky-android-3

Odinštalovanie aplikácie priamo z domácej obrazovky

Viete o tom, že aplikáciu si môžete odinštalovať aj priamo pomocou ikony na domácej obrazovke? Stačí, aby ste na ikone dlhšie podržali prst a presunuli ju do hornej časti obrazovky, kde sa objaví možnosť odinštalovať.

navod-tipy-triky-android-2

Lupa kdekoľvek v systéme

Máte problémom s malým textom v systéme alebo si jednoducho potrebujete niečo priblížiť? Prejdite do Nastavenia > Dostupnosť > Gesto priblíženia a tu si zapnite približovanie akéhokoľvek obsahu na obrazovke trojitým poklepaním prstu po displeji.

navod-tipy-triky-android-4

Poznáte aj vy praktické gestá?

Ak aj vy používate nejaké gesto alebo trik na ovládanie vášho zariadenia, tak sa s ním podeľte v komentároch pod týmto článkom. Sme si vedomí toho, že mnohí z vás o týchto gestách v Androide už vedeli, no tento článok je určený tým, ktorí ich doteraz nepoznali.

24.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+