MojAndroid

Modernej dobe sa prispôsobujú aj slovenské banky. Internet banking je dnes každodennou súčasťou našich životov a každá správna banka ponúka aj mobilnú aplikáciu svojho bankovníctva. Aplikácia Slovenskej sporiteľne – George, je najväčšou bankovou aplikáciou na Slovensku.

Mať aplikáciu ale nestačí. Veľmi dôležité sú jej funkcie a používateľská prívetivosť. V tomto smere patrí George medzi absolútnu špičku. Aplikácia je síce nabitá funkciami, no zároveň je prehľadná a jej používanie je jednoduché. Pochváliť sa môže výbornými hodnoteniami v obchodoch s mobilnými aplikáciami a neustále sa zlepšuje.

Čím je aplikácia George unikátna?

Všetky bankové aplikácie samozrejme ponúkajú možnosť posielať peniaze, zobraziť informácie o účte, históriu platieb a podobné základné funkcie. George je oveľa ďalej. Je to banková aplikácia, ktorá je značkou sama o sebe.  Samozrejmosťou je, že klient v nej môže spravovať všetky svoje produkty, prípadne si môže zriadiť nové.

George je vlastne akýsi “autopilot”, ktorý vás prevedie svetom financií. Ľuďom uľahčuje narábanie s peniazmi a zároveň myslí na ich budúcnosť vďaka finančnému plánovaniu.

george v obyvacke

Obľúbenou funkciou je pokročilé vyhľadávanie, podobne ako v Googli. Namiesto vyklikávania rôznych filtrov stačí začať písať. Ak chce klient napríklad vyhľadať platby kartou v Bille v roku 2020, stačí to napísať do vyhľadávania a aplikácia zobrazí zoznam týchto platieb.

Cez aplikáciu môže klient vyriešiť prakticky všetko. Problémom nie je zmena limitov na karte  a v prípade straty karty je možnú ju aj zablokovať. Všetko jednoducho a rýchlo, na pár klikov.

Otvorenie účtu bez nutnosti návštevy pobočky

Jednou z najzaujímavejších funkcií je možnosť otvorenia účtu úplne online. Nikam kvôli tomu netreba chodiť, klient zvládne všetko z pohodlia domova len so smartfónom v ruke. Celý proces trvá len 9 minút. Postup je veľmi jednoduchý.

Stačí si z obchodu Google Play,App Store alebo Huawei AppGallery stiahnuť aplikáciu George a zadať kontaktné údaje. Pre identifikáciu záujemca o účet odfotí občiansky preukaz a urobí test “živosti” – sledovaním zelenej guľky na displeji a skontroluje údaje, ktoré George predvyplnil.

Otvorenie účtu je kompletne digitálny proces bez akýchkoľvek papierov, podpisovania zmluvy s kuriérom a podobne. Otvoriť účet online môže už existujúci klient banky, ale aj nový klient.

Úprava prostredia aplikácie aj ako bezpečnostný prvok

Aplikáciu George si vie klient prispôsobiť podľa seba. Zvoliť si môže vlastné farby, obrázky alebo názvy. Táto funkcia má ale aj bezpečnostný význam a to najmä pri desktopovej verzii. Keby sa útočníci pokúsili vytvoriť falošnú stránku Georgea s cieľom vylákať od používateľa citlivé údaje, , ihneď by zistil, že mu jeho zvolené farby alebo pozadie nesedia a tejto podhodenej stránke by nedôveroval.

Okamžité platby už od 1. dňa

Okamžité medzibankové prevody sú vítanou a očakávanou novinkou. Oficiálne budú spustené 1.2.2022 a Slovenská sporiteľňa ich ponúkne od absolútneho začiatku. Prinesú benefity nielen ľuďom, ale aj firmám. Rýchlejšia bude úhrada faktúr, prinesie to efektívnejšie riadenie financií a zefektívnia sa procesy v elektronickom obchode.

Finančný plán

Klient sa s touto službou môže stretnúť na pobočkách alebo webstránke banky a teraz už aj v aplikácii George. Cieľom finančného plánu je to, aby bol klient dobre finančne zabezpečený. Dobrý finančný plán pokrýva 4 oblasti:

  • sporenie
  • investovanie
  • poistenie
  • dôchodok

“Záujemcom pripravíme finančné riešenie, ktoré je primerané ich veku, mesačným disponibilným zdrojom aj miere úspor. Finančný plán navrhne aj to, ako môžu ešte lepšie nakladať s peniazmi, ktoré im každý mesiac ležia neaktívne na bežných či sporiacich účtoch, prípadne sa stratia v bežnej spotrebe,” vysvetľuje Marta Cesnaková, hovorkyňa Slovenskej sporiteľne.

Jednoduchšie platenie prostredníctvom Payme

Payme je služba, ktorá umožňuje vyrovnať sa za spoločný obed či vyzbierať na darček pre kamaráta veľmi pohodlne.. Funguje to jednoducho. Stačí otvoriť aplikáciu, vyplniť sumu a následne prostredníctvom e-mailu, četov, messengerov alebo SMS správou poslať požiadavku na platbu známym. Tí následne už len kliknú na vygenerovaný link, otvorí sa ich banková aplikácia a platbu môžu potvrdiť.

Aké novinky sa chystajú?

Cez aplikáciu George je možné získať majetkový účet alebo zriadiť si pravidelné sporenie do fondov. Onedlho pribudne aj možnosť obchodovania s akciami, zobrazenie PIN kódu k platobnej karte a komunikácia s bankou prostredníctvom Messengera priamo v apke.

Článok vznikol v spolupráci so Slovenskou sporiteľňou.

 

8.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+