MojAndroid

Spoločnosť Garmin prináša nový model fitness náramku Garmin vívosmart 3, ktorý zaujme nielen cenou, ale aj vylepšenými špecifikáciami. Novinkou je tiež navonok skrytý displej. Ten v novom náramku aktivujete len gestom alebo ho prebudí nejaké oznámenie či notifikácia. Za iných okolností je úplne zhasnutý a to výrazne pomáha šetriť batériu a predĺžiť výdrž na jedno nabitie.

Náš tip
Garmin predstavuje špičkové hodinky pre športovcov Forerunner 935

Veľkou výhodou náramkov od Garmin je aj široká podpora notifikácií. Zvyčajne náramky ponúkajú podporu upozornení na zmeškané hovory či správy a oznámenia v kalendári. Garmin prináša notifikácie v podstate z ľubovoľnej aplikácie, či už ide o Facebook, Instagram, YouTube alebo iné. Pomocou náramku môžete tiež ovládať aktuálne prehrávanú hudbu vo vašom smartfóne.

Z nových funkcií je prítomná funkcia VO2 max, teda odhady vitality vášho kardiovaskulárneho systému. Zjednodušene povedané, čím vyššie VO2 max skóre sa vám podarí dosiahnuť, tým lepšiu kondíciu má váš kardiovaskulárny systém.

Náš tip
Garmin Fenix 5 sú nové nadupané hodinky pre športovcov | CES 2017

Funkcia nového silového tréningu zasa zahŕňa počítanie sérií či dokonca prestávok počas vášho cvičenia. Novinka s názvom “monitoring wellness” bude sledovať variabilitu srdcovej frekvencie a pomôže vypočítať hladinu vášho stresu. Pri vysokých hodnotách môže rovnaká funkcia následne navrhnúť dychové cvičenia, ktoré by mali podporovať relaxáciu.

Fitness tracker vívosmart 3 dokáže počítať vaše kroky, sledovať stúpanie, intenzitu cvikov, spaľovanie kalórií, tepovú frekvenciu, spánok a ďalšie aspekty vášho života. Náramok podporuje tiež funkciu Garmin Move IQ. Naopak zaobísť sa budete musieť bez funkcionality GPS. Náramok oficiálne nepodporuje ani odolnosť voči vode a prachu. Garmin prináša svoj nový náramok zatiaľ v čiernej a fialovej farbe v rôznych veľkostiach za cenu približne 139 dolárov. To je o čosi menej ako jeho hlavný konkurent FitBit Charge 2.

Zdroj: androidauthority

13.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+