MojAndroid

Spoločnosť Garmin predstavuje Forerunner 935 – nové špičkové inteligentné hodinky zamerané najmä na profesionálnych športovcov. Hodinky prinášajú GPS a tiež celú radu senzorov, vrátane snímaču srdcového tepu, výškomeru či barometru. Hodinky, podobne ako ich predchodca Forerunner 735XT, prináša podporu rozsiahleho sortimentu monitorovacích funkcií Garmin.

Náš tip
Diesel On: Inteligentné hodinky s unikátnym dizajnom a Android Wear 2.0

Hodinky prinášajú tiež profily pre rad kardioaktivít vrátane cyklistiky, plávania či turistiky. Podporujú tiež prepojenie s aplikáciou “Strava,” a v reálnom čase vyhodnocujú mieru námahy na základe tepovej frekvencie.

K dispozícii sú tiež nové dátové možnosti ako “Training Load” či “Training Status”. Training Load pozerá na pohybové aktivity za posledných 7 dní a umožňuje používateľom vidieť, ako efektívny je ich tréning v porovnaní s predošlým týždňom. Training Status robí čosi podobné, ale z krátkodobého pohľadu. Monitoruje tzv. celodennú výzvu a používateľom sa pokúša navodiť väčšie úsilie alebo naopak mierne ukľudnenie vzhľadom na ich denný cieľ.

Náš tip
Samsung podal patentovú prihlášku na sekundárny 360° displej pre smart hodinky

Garmin Forerunner 935 sú dodávané s vymeniteľným remienkom a tak bude možné hodinky vybaviť aj viac formálnym a štýlovejším remienkom. Výdrž na batériu sa odhaduje na 24 hodín s aktívnym použitím GPS. Využitie len ako inteligentné hodinky bez GPS a monitorovacích funkcií následne prinesie výdrž približne dva týždne. Hodinky tiež spolupracujú s platformou Garmin Connect, online službou pre sledovanie, zdieľanie a porovnávanie nameraných dát.

Náš tip
Kingwear KW88: Inteligentné hodinky z Číny ako pre James Bonda | RECENZIA + VIDEO

Športovo zamerané inteligentné hodinky Garmin Forerunner 935 budú k dispozícii za cenu približne 500 dolárov. Balíček s ďalšími špeciálnymi senzormi pre meranie tepovej frekvencie pre triatlonistov či plavcov, bude k dispozícii za asi 650 dolárov.

Zdroj: theverge

30.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+