MojAndroid

Spoločnosť Garmin zrejme netreba zvlášť predstavovať. Už dlhšie ide o výrobcu inteligentných hodiniek, ktoré patria k najlepším na trhu. Sú totiž jednoznačne určené pre športovcov a dobrodruhov, ktorí trávia vonku viac času ako za počítačom. Sú tomu prispôsobené nie iba konštrukciou, ale aj výbavou. Výrobca teraz  konferencii CES 2017 predstavil hneď tri nové hodinky z radu Garmin Fenix 5, ktoré idú v stopách svojich predchodcov.

Náš tip
Garmin Fénix 3: Hodinky pre plnokrvného športovca | RECENZIA

fenix 5

Garmin Fenix 5 sú základným modelom novej série. Ponúkajú 47mm ciferník. Vďaka tomu sú trochu menšie, čo mnohí používatelia určite ocenia. Zároveň ale ponúkajú všetky tie funkcie a možnosti, ktoré by ste od nich mohli očakávať.

fenix 5S

Hoci na to často nemyslíme, množstvo súčasných elektronických zariadení je určené skôr pre mužov. Pri inteligentných hodinkách to platí dvojnásobne, no tu prichádza na rad model Garmin Fenix 5S. Ten má ciferník veľký iba 42 mm, a tak neohromí žiadnu ženskú ruku. Model bude dostupný v striebornej farbe s niekoľkými náramkami. K dispozícii bude aj model so zafírovým sklíčkom s čiernou konštrukciou a čiernym náramkom.

fenix 5X

Vlajkovou loďou novej generácie hodiniek bude model Garmin Fenix 5X. Ten ponúkne 51mm ciferník, predinštalované mapy, cyklistické mapy a funkcie pre cyklistov a bežcov. Vďaka tomu bude napríklad možné jednoducho zadať, ako ďaleko chcete bežať alebo bicyklovať a hodinky vám automaticky ponúknu navrhovanú trasu v tejto dĺžke. Hodinky tiež ponúknu jednoduchú navigáciu s upozornením na zmeny smeru.

Garmin Fenix 5 – cena a dostupnosť

Všetky tri modely prichádzajú s funkciami pre bežcov, turistov, plavcov, cyklistov a ďalších vyznávačov aktívneho života. Všetky modely ponúkajú merač srdcového tepu, sú vodotesné do 100 metrov, majú zabudovanú navigáciu, trojosový kompas, gyroskop, barometrický výškomer a GPS. Zároveň dokážu po spárovaní so smartfónom zobrazovať notifikácie a bezproblémové nahrávanie štatistík a dát z vykonaných činností. Na trh sa dostanú už v priebehu prvého štvrťroku tohto roku. Modely Fenix 5 a Fenix 5S budú stáť 599,99 USD, Fenix 5 Sapphier, 5S Sapphier a 5X Sapphier budú mať cenovku 699,99 USD.

Zdroj: Android Authority

4.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+