MojAndroid

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 4 nie sú len výborným doplnkom pre monitorovanie športových aktivít, ale aj zdravotných funkcií. V Austrálii dokonca podľa portálu SamMobile poslúžia v boji s koronavírusom.

Zdravotný stav zamestnanca bude každé ráno pred nástupom do práce monitorovaný

Austrálska pobočka Samsungu oznámila, že testuje riešenie Vital Monitoring System (VMS) cloudovej platformy re-open.com na sérii Galaxy Watch 4. VMS (Vital Monitoring System) je systém určený pre zamestnávateľov a zamestnancov. Jeho cieľom má byť zvýšenie bezpečnosti pracovnej sily pomocou zhromažďovania ich zdravotných informácií prostredníctvom zdravotných senzorov smart hodiniek v čase pandémie koronavírusu.

samsung galaxy watch4
Foto: Redakcia

Využívať pri tom má napríklad senzor srdcovej frekvencie a okysličenia krvi (SpO2). Vďaka tomu budú mať zamestnávatelia a zamestnanci komplexné lekárske skríningové riešenie priamo z domova. Zamestnávatelia budú od zamestnancov vyžadovať, aby zdieľali zdravotné informácie zo zariadenia Galaxy Watch 4 so systémom VMS každé ráno pred nástupom do práce. Tým predídu ohrozeniu ďalších zamestnancov na pracovisku.

Zdravotné údaje budú šifrované a zamestnávateľ k nim nebude mať prístup

Údaje z hodiniek budú skombinované s ďalšími informáciami zhromaždenými prostredníctvom prieskumu. Ak potom zamestnanec prejde kontrolou, dostane QR kód, ktorý môže použiť k prístupu na svoje pracovisko. Spracované údaje zahŕňajú teplotu, srdcovú frekvenciu, hladinu kyslíka v krvi a ďalšie zdravotné informácie. Všetky tieto zdravotné údaje sú samozrejme šifrované a jediní ľudia, ktorí k nim mali prístup, sú klinickí lekári.

Samotný zamestnávateľ nemôže pristupovať k šifrovaným informáciám súvisiacim so zdravím a ani ich čítať. VMS funguje iba ako nástroj skríningu zdravia, ktorého cieľom je znížiť zdravotné riziká na pracovisku a zvýšiť bezpečnosť pri návrate do práce. Nie je to spôsob, akým by zamestnávatelia monitorovali pracovnú silu. Podľa spoločnosti Samsung je skríningový nástroj VMS v súlade s najvyšším štandardom predpisov o ochrane súkromia.

Náš tip
Registrácia na tretiu dávku vakcíny je spustená. Ako na to?
15.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+