MojAndroid

Aj takýmto štýlom chce spoločnosť Samsung podporiť boj s elektronickým odpadom. Iniciatíva podporuje upcykláciu a ponúka zákazníkom zaujímavé nápady pre každodenné používanie starších Galaxy smartfónov.

Spoločnosť rozširuje program Galaxy Upcycling o iniciatívu nazvanú Galaxy Upcycling at Home. Zákazníci môžu oživiť staré smartfóny a urobiť z nich IoT (internet vecí) zariadenia.

Čo je upcyklácia

Upcyklácia znamená opätovné využitie prístrojov s vyššou pridanou hodnotou. Napríklad nový program od Samsungu dokáže využiť senzory starších smartfónov, čím z nich vytvorí prístroje iného typu. Slúži na to funkcia SmartThings Labs, ktorá je súčasťou aplikácie SmartThings.

Samsung Galaxy S7 edge
Samsung Galaxy S7 Edge | Foto: Redakcia
  • Prístroje dokážu pomocou umelej inteligencie rozoznať rôzne zvuky. Ak napríklad zaznamená detský plač, psí štekot a podobne, môže o tom používateľovi poslať správu a v prílohe aj samotnú nahrávku zvuku
  • Využitie ako svetelné senzory je tiež veľmi zaujímavé. Prístroje dokáže merať jas v miestnosti, na čo môžu používatelia nadviazať rôzne automatizácie, napríklad rozsvietenie svetiel, televízora a podobne.

Snaha o udržateľnejšiu Galaxy budúcnosť

Výrobca si uvedomuje, že na to, aby to mohlo fungovať, potrebujú prístroje energiu. Preto pridal riešenie pre optimalizáciu spotreby batérie.

„Program Galaxy Upcycling at Home sme vytvorili, aby ľudia mohli znovu zmysluplne využívať svoje staré prístroje. Spoločne tak prispievame k lepšiemu vplyvu našej práce na životné prostredie,“ vyhlásil Sung-Koo Kim, viceprezident oddelenia pre udržateľné riadenie v divízii mobilných komunikácií Samsung Electronics. „V súčasnej dobe vymýšľame nové spôsoby, ako využívať existujúce zdroje, a kľúčom k upcyklácii je pre nás vývoj riešení, ktoré zo starých prístrojov robia nové a tým zvyšujú ich hodnotu. Chceme, aby sa udržateľné riešenia stali súčasťou nášho každodenného života. Program Galaxy Upcycling at Home pomáha používateľom na ceste k udržateľnejšej budúcnosti.“

Riešenie je súčasťou snahy Samsungu o podporu programu 2030 Agenda for Sustainable Development, čo je globálna iniciatíva pre udržateľnejšiu budúcnosť. Program Galaxy Upcycling sa sústreďuje na zodpovednú spotrebu a výrobu, čo je jedným zo 17 cieľov iniciatívy.

Náš tip
Akcia: Kúpte si Galaxy Z Fold2 a získajte práčku alebo televízor zadarmo
23.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+