MojAndroid

V uplynulých mesiacoch sme mohli byť svedkami niekoľkých správ o prítomnosti snímača odtlačkov prstov v súvislosti so smartfónom Samsung Galaxy S5, ktorý má byť predstavený už o niekoľko dní na veľtrhu Mobile World Congress 2014 v Barcelone. Známy portál SamMobile zverejnil dnes zaujímavú správu od vnútorného zdroja, ktorá nielen potvrdzuje prítomnosť senzora ale aj vysvetľuje jeho funkčnosť.

senzor-odtlačkov-prstov

V minulosti sa objavili správy o integrácii senzora priamo do displeja, čo by bolo skutočne zaujímavé. Jednalo sa však len špekuláciu, ktorá bola tentokrát vyvrátená. Vnútorný zdroj portálu SamMobile tvrdí, že Samsung integroval snímač odtlačkov prstov priamo do fyzického tlačidla “domov” podobne ako spoločnosť Apple. Rozdiel je v tom, že riešenie Samsungu potrebuje pre zosnímanie odtlačku prejsť snímacou plochou celým vankúšikom prsta. Snímač je tiež citlivý na vlhkosť, takže s mokrými prstami vám pri odomykaní vypíše chybu.

Samsung samozrejme upravil aj softvérovú stránku. Budete si môcť zaregistrovať až 8 odtlačkov, pričom každému môžete priradiť inú úlohu, napríklad otvorenie vybranej aplikácie. Aspoň jeden z odtlačkov však bude musieť byť určený na odomykanie smartfónu. V systéme nájdeme aj privátny priečinok, či možnosť využívať odtlačok na prihlásenie na rôznych webových stránkach (namiesto mena a hesla). Pri skenovaní prsta sa vám na obrazovke dokonca zobrazí odtlačok v reálnom čase.

Snímač odtlačkov u mobilných zariadení nie je žiadnou novinkou. V rámci smartfónov s ním prvý krát prišla Motorola. V minulom roku sa objavil na iPhone 5S od spoločnosti Apple a následne aj na tabletofóne HTC One Max. V aktuálnom roku očakávame, že okrem Galaxy S5 sa objavia aj ďalšie zariadenia, takže sa máme na čo tešiť.

Zdroj: SamMobile

18.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+