MojAndroid

Smartfóny série Samsung Galaxy S23 majú bezpochyby skvelé fotoaparáty a po najnovšej  aktualizácii by mali byť ešte lepšie. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Aktualizácia prináša optimalizovaný 2x zoom

Aktualizácia sa však netýka samotného systému smartfónov, ale aplikácie Camera Assistant. Tá prináša novú možnosť priblíženia fotoaparátom všetkých modelom série Galaxy S23. Po nainštalovaní novej aktualizácie Camera Assistant majú smartfóny prístup k optimalizovanej možnosti 2-násobného priblíženia v režime Photo v originálnej aplikácii Fotoaparátu.

V aplikácii sa objaví špeciálny prepínač 2x priblíženia. Nová možnosť priblíženia je v podstate orezanie snímky primárneho snímača fotoaparátu a ide teda o formu digitálneho zoomu. Podľa Samsungu by mala byť kvalita takéhoto priblíženia podobná natívnemu objektívu s optickým zoomom. Takéto prehlásenia treba brať samozrejme s rezervou.

Nová bezpečnostná záplata je nutnosťou

Nové priblíženie by však mohlo byť optimalným riešením medzi základným a 3x optickým zoomom teleobjektívu, ktorý majú všetky tri modely série Samsung Galaxy S23. Najvyšší model Samsung Galaxy S23 Ultra má navyše aj periskopický objektív s 10x optickým zoomom. Aj v tomto prípade však ide o pevný optický zoom a nie pohyblivý.

Samsung Galaxy S23 Ultra fotoaparat
Fotoaparáty na Samsung Galaxy S23 Ultra

Ak chcete aktivovať túto funkciu, otvorte aplikáciu Camera Assistant a povoľte funkciu Optical Quality Crop Zoom. Na používanie novej funkcie fotoaparátu však bude potrebné smartfóny aktualizovať na bezpečnostnú opravu z augusta 2023. Samotná aktualizácia aplikácie Camera Assistant na verziu 1.1.03.1 je k dispozícii prostredníctvom obchodu Galaxy Store.

Náš tip
Tento mobil má viac RAM ako váš notebook, 150 W nabíjanie a 1 TB úložisko. Stojí len 500 €
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+