MojAndroid

Po tom, čo bol kreslený seriál Futurama zrušený, znova vzkriesený a opätovne odstránený z obrazoviek televízií, zažíva ďalšie znovuzrodenie. Tentokrát však vo forme mobilnej hry. Kreslené vesmírne prostredie Matta Groeninga bude námetom pre titul, v ktorom bude úlohou hráča bojovať s plechovými robotmi proti despotickej korporácii.

Dielo vo forme hry bude pochádzať z rúk šikovných vývojárov, ktorí majú v Berlíne na svojom konte viacero zaujímavých aplikácií i hier. Konkrétne pôjde o štúdio Wooga Games, ktoré je známe svojimi jednoduchými, no mimoriadne zaujímavými titulmi. Tie sa spoliehajú predovšetkým na jednoduchý príbeh a farebnosť, inak tomu nie je ani v prípade najznámejších titulov od týchto vývojárov, Bejeweled, respektíve Puzzle Bobble. Na tvorbe hry sa bude podieľať aj dobre známy Dave Grossman, ktorý sa donedávna zameriaval len na desktopové tituly, no aj skúsený vývojár pokročil s dobou a Nemcom podal pomocnú ruku.

1

V tejto chvíli nie je jasné, kedy sa titulu dočkáme, ani to, na aké platformy bude následne hra uvoľnená. Isté je však jedno – nepôjde o prvú Futurama hru, aká kedy zavítala na počítače, respektíve herné konzoly. Čo-to dočinenia má s podobným titulom tiež PS2, Xbox, či GameCube. V tom čase sa pritom písal rok 2003 a na spomínané zariadenia zavítal mimoriadne pokročilý 3D titul, ktorý okamžite zaujal státisíce hráčov po celom svete.

Zdroj: Theverge

24.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+