MojAndroid

Práca vo viacerých oknách má v operačnom systéme nesporne veľa výhod. Nielenže môžete mať spustených niekoľko aplikácií súčasne, ale môžete ich aj ovládať bez toho, aby ste sa museli medzi nimi prepínať. Takúto funkciu ponúka viacero výrobcov Android zariadení, ako súčasť svojich používateľských nadstavieb, vrátane Samsungu, ale aj spoločností Asus, či LG. Čoskoro by však mohlo ísť o natívnu funkciu Androidu, čo dokazuje aj najnovší objav v Androide 5.1 Lollipop, v ktorom padla aj zmienka o multiwindows.

coco

Samozrejme, zatiaľ nie je isté, kedy Google takúto funkciu aj skutočne sprístupní používateľom. Pravdou však je, že sme o nej v súvislosti s Androidom počuli už niekoľkokrát. Otázne teda je, kedy by ju mohol Google uviesť do praxe. Najbližší reálny termín sa javí byť 28. máj, kedy sa koná vývojárska konferencia Google I/O 2015. Práve tu by mal Google ukázať novinky najnovšej verzie Androidu. Ako by mohol mutlitasking vyzerať ukazuje aj nasledovné konceptové video.

Zdroj: reddit

11.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+