MojAndroid

Na  konferencii Google I/O 2019 vedenie kalifornskej spoločnosti priznalo, že začalo s vývojovými prácami pre Fuchsia OS. Ten má odteraz vlastnú stránku, určenú pre vývojárov. Dočkáme sa nového operačného systému od Google už čoskoro?

Vývoj Fuchsia OS bude napredovať

Stránka sa okrem iného snaží upozorniť na to, že “Fuchsia nie je Linux”. Údajne má ísť o modulárny a veľmi schopný operačný systém. Využitie si potom zrejme nájde medzi viacerým platformami. Aj napriek tomu, že novospustená stránka oku síce neulahodí, jej cieľom je zamieriť na šikovných vývojárov. Tí by potom mohli mať záujem experimentovať s týmto open-sourcovým systémom.

Na druhú stranu momentálne nie je možné vyvinúť preň žiadnu aplikáciu. Dôvodom bude, že aktuálne sú vývojové práce v plnom prúde. Taktiež sa teraz na svete nenachádza mnoho zariadení, na ktorých by bolo možné Fuchsiu spustiť.

Jedny z mála zariadení podporujúcich Fuchsia OSAcer Switch Alpha 12 a Google Pixelbook. Pre zaujímavosť spomenieme, že Android a Chrome OS bežia na Linux kernel. V tomto bude Fuchsia iná, a pobeží na Zircon kernel.

Myslíte si, že Android bude v budúcnosti nahradený touto sľubnou alternatívou?

Náš tip
Fuchsia OS bude podporovať aplikácie z OS Android
Náš tip
Huawei naportoval Fuchsia OS pre model Honor Play

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+