MojAndroid

Každá doba má svoje dobré a zlé stránky. Čo sa týka pracovných povinností v práci a doma – kedysi sa to dalo jednoduchšie oddeľovať. Ťažko ste si preniesli domov stroj z fabriky či tonu materiálov na študovanie v “analógovej” podobe. Dnešný digitálny svet je však o niečom inom. Svoju prácu má obrovské množstvo z nás stále v rukách – v podobe smartfónu či počítaču. Vďaka online pripojeniu môžeme pracovať prakticky z akéhokoľvek kúta planéty v ktorúkoľvek dobu. No to si už zvykli zamestnávatelia (ale aj zákazníci a zamestnanci) a pracovné emaily či iné povinnosti tak riešime aj počas rodinnej večere alebo víkendu. Vo Francúzsku sa však môže situácia trochu zmierniť. Od januára 2017 tu totiž platí zákon, ktorý káže firmám nad 50 zamestnancov vyjednať si právo na čas, kedy msuia svojich pracovníkov nechať na pokoji. Ak sa vás bude nadriadený snažiť bombardovať nejakou úlohou vo vašom dohovorenom voľne, môžete si dovoliť ho ignorovať. Právne budete ošetrení.

Treba povedať, že zrejme sa viacero spoločností bude snažiť “vybabrať” s týmto zákonom. Určite však budú aj takí, ktorí svojim zamestnancom vyjdú aspoň trochu v ústrety. Napriek všetkému, je to veľký krok vpred a pokus ochrnániť ľudí od workoholizmu, ktorý sa so smartfónom v ruke stáva dosť veľkou samozrejmosťou.

Privítali by ste podobný zákon aj u nás? Má podľa vás zmysel? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+