MojAndroid

Ešte predtým, ako vám prinesieme komplexnú recenziu smartfónu Sony Xperia Z1, sme sa rozhodli uverejniť niekoľko záberov odfotografovaných s týmto smartfónom v noci. Pri našom malom fototeste, kde sme Xperiu Z1 porovnávali so zariadeniami HTC One a Samsung Galaxy S4, si totižto Sony Xperia Z1 počínala viac než dobre a konkurentov kvalitatívne porazila aj pri niekoľkých nočných záberoch. Tu je niekoľko fotografií nasnímaných v noci a potvrdzujúcich fakt, že Sony Xperia Z1 sníma naozaj kvalitné nočné zábery.

Všetky zábery, ktoré môžete vidieť vyššie, sú v originálnej kvalite (8 Mpix) nasnímané pomocou režimu Superior Auto. Ten dokáže automaticky rozpoznať svetelné podmienky a upraviť nastavenia fotoaparátu pre najideálnejšie zachytenie fotografie. O tom, že svoju úlohu plní mód Superior Auto naozaj dôsledne, sa môžete presvedčiť na porovnaní fotografií nižšie, kde vedľa seba zobrazujeme fotografie vytvorenú režimom Superior Auto, manuálne v 8 Mpix rozlíšení a manuálne v maximálnom 20 Mpix rozlíšení. Rozdiel je viditeľný už na prvý pohľad.

sony-xperia-z1-foto-01 sony-xperia-z1-foto-13 sony-xperia-z1-foto-12

Superior Auto (8 Mpix) vs. Manuál (8 Mpix) vs. Manuál (20 Mpix)

Aj napriek vysokej kvalite fotografií však najreálnejšie zachytáva nočné snímky 20 Mpix rozlíšenie v manuálnom móde. Tak, ako vidíte na 20 Mpix fotografii ihličie, by ste ho videli aj naživo. Pri fotografiách nasnímaných počas dňa a dobrých svetelných podmienok je kvalita fotografií v rôznych rozlíšeniach a módoch porovnateľná, čo si budete môcť overiť aj v pripravovanej recenzii.

Náš tip
Sony Xperia Z1 | Testujeme novinku od Sony, pýtajte sa! [EXKLUZÍVNE]

14.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+