MojAndroid

V ďalšej časti nášho seriálu FOTOTEST sme si pre vás pripravili generačný súboj medzi 3 verziami HTC One. Z hľadiska porovnania fotoaparátov ide o veľmi zaujímavý test, nakoľko HTC One M7 a One M8 obsahujú UltraPixel fotoaparát, ktorý má rozlíšenie 4 Mpix, zatiaľ čo najnovšia verzia vlajkovej lode HTC One M9 obsahuje až 20 Mpix snímač. Ten však mal hneď po predstavení problémy s kvalitou, ktoré vyriešila až nedávna aktualizácia. Bude to však stačiť, aby porazil v kvalite fotoaparátov svojich dvoch predchodcov?

Ako sme testovali

Na všetkých zariadeniach sme mali nastavené maximálne rozlíšenie fotografií a fotili sme na automatickom režime. Nakoľko HTC One M7 neponúka manuálny režim, ten sme v tomto teste nepoužili ani na HTC One M8 a One M9. Pri fotografiách v tme sme pri fotení použili blesk. Výsledné fotografie nájdete nižšie a za víťaza tohto testu môžete hlasovať pomocou ankety na konci článku.

HTC One M7 vs. HTC One M8 vs. HTC One M9

htc-one-m7-fototest-3 htc-one-m8-fototest-2 htc-one-m9-fototest-3

htc-one-m7-fototest-5 htc-one-m8-fototest-6 htc-one-m9-fototest-6

htc-one-m7-fototest-9 htc-one-m8-fototest-10 htc-one-m9-fototest-10

htc-one-m7-fototest-11 htc-one-m8-fototest-15 htc-one-m9-fototest-11

HTC One M7 vs. HTC One M8 vs. HTC One M9

htc-one-m7-fototest-15 htc-one-m8-fototest-18 htc-one-m9-fototest-14

htc-one-m7-fototest-18 htc-one-m8-fototest-21 htc-one-m9-fototest-19

htc-one-m7-fototest-22 htc-one-m8-fototest-25 htc-one-m9-fototest-21

htc-one-m7-fototest-25 htc-one-m8-fototest-28 htc-one-m9-fototest-24

HTC One M7 vs. HTC One M8 vs. HTC One M9

htc-one-m7-noc-3 htc-one-m8-noc-3 htc-one-m9-noc-3

htc-one-m7-noc-1 htc-one-m8-noc-1 htc-one-m9-noc-1

htc-one-m7-noc-2 htc-one-m8-noc-2 htc-one-m9-noc-2

htc-one-m7-den-1 htc-one-m8-den-1 htc-one-m8-den-2

htc-one-m7-den-2 htc-one-m8-den-2 htc-one-m9-den-1

Hodnotenie a výsledky

Je jasné, že fotografie vytvorené smartfónmi HTC One M7 a One M8 neponúkajú toľko detailov, ako ich najnovší súrodenec, no v jeho konkurencii si počínali naozaj dobre. Najvernejšie podanie farieb má podľa nášho názoru najstarší z porovnávaných modelov – HTC One M7, zatiaľ čo One M8 ponúka mierne vyblednuté zábery a HTC One M9 má zas farby s vyššou saturáciou a s nádychom žltej. Na svedomí to môže mať zlé vyváženie bielej, ktoré môže opraviť najbližšia aktualizácia fotoaparátu. Niekomu však výraznejšie podanie farieb môže vyhovovať a neberie ho ako negatívum.

Pri fotografiách v tmavom prostredí sme fotili bez blesku (iba fotografia zaváraninových fliaš je snímaná s bleskom) a zdá sa nám, že aj v tomto prípade ponúka najlepšiu kvaliu HTC One M7. Výborné výsledky dosiahol aj nový HTC One M9, zatiaľ čo HTC One M8 v tejto kategórii značne zaostával. Aj keď sme sa pri teste snažili dodržať rovnaké podmienky pre všetky zariadenia, je možné, že v iných prostrediach by sme dosiahli iné výsledky, a tak netreba vynášať unáhlené zábery. Z nášho fototestu ale môžeme usúdiť, že z pohľadu farieb vytvára najlepšie fotografie HTC One M7 a z pohľadu detailov najnovší HTC One M9. O celkovom víťazovi tohto fototestu môžete rozhodnúť v ankete nižšie. Fotografie v plnom rozlíšení nájdete na tomto odkaze.

Ktorý z trojice HTC One smartfónov podľa vás fotí najlepšie?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

15.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+