MojAndroid

Aplikácia a služba Fotky Google priniesli užívateľom niekoľko skvelých funkcií, vďaka ktorým je zálohovanie fotografií a videí jednoduchšie, ako doteraz. Google ale prišiel na trh cloudových služieb určených na zálohovanie fotografií pomerne neskoro, keďže predchádzajúca verzia aplikácie naviazaná na sieť Google+ fungovala trochu inak. Je preto zrejmé, že mnohí užívatelia už majú osvedčené metódy zálohovania svojich fotografií a nie všetkých Fotky Google presvedčili. Ak patríte medzi tých, ktorí aplikáciu vyskúšali a následne ju odinštalovali, mali by ste vedieť, že napriek tomu sa vaše fotografie do služby naďalej zálohujú.

Dôvodom je fakt, že automatické zálohovanie údajov v aplikáciách od Google spravuje jedna aplikácia Nastavenia Google. Väčšina užívateľov túto aplikáciu k životu ani nepotrebuje, no napriek tomu ju v našich smartfónoch nájdeme a využiť ju môžeme práve v takomto prípade. Ak ste teda v minulosti mali nainštalovanú aplikáciu Fotky Google a odinštalovali ste si ju a nechcete, aby boli vaše fotografie naďalej zálohované do služby, otvorte si aplikáciu Nastavenia Google a celkom dole by ste mali mať možnosť Záloha do fotiek Google, kde môžete automatické zálohovanie vypnúť.

Na druhej strane, túto funkciu môžete nechať zapnutú aj bez nainštalovanej aplikácie Fotky Google a môžete si takto ešte viac poistiť bezpečnosť vašich fotografií. Kedykoľvek ich budete mať k dispozícii z webovej verzie služby, prípadne si môžete dodatočne nainštalovať aplikáciu z obchodu Play. Ak ale nechcete, aby váš smartfón či tablet samovoľne uploadoval vaše fotky na cloud Google, uistite sa, že túto funkciu máte vypnutú.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Nasvhville Business Journal via The Verge

14.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+