MojAndroid

Spoločnosť Fitbit, ktorá vyrába smart hodinky a náramky, si nechala patentovať jedno netradičné inteligentné zariadenie – smart prsteň. O novinke informoval portál Wareable.

Patent odhalil, že prsteň umožní používateľovi merať hladinu kyslíka v krvi (SpO2) a bude podporovať technológiu NFC, čo znamená, že pravdepodobne bude podporovať službu Fitbit Pay na bezkontaktné platby.

Fitbit patent na smart prsteň
Foto: Wareable.com

Patent však nehovorí len o obyčajnom SpO2 senzore, ale o fotodetektorovom senzore, ktorý umožňuje transmisívne meranie. Tento typ senzora dokáže hladinu kyslíka v krvi zmerať presnejšie ako SpO2 senzory použité v niektorých smart hodnikách a kvalitou sa približuje k lekárskym nástrojom. Spoločnosť Fitbit ho taktiež plánuje použiť aj na meranie krvného tlaku alebo hladiny glukózy v krvi.

Smart prstene na trhu už existujú

Nápad vytvoriť smart prsteň môže na prvý pohľad znieť hlúpo, no niekoľko takýchto produktov už na trhu je a tešia sa obľube medzi špecifickou skupinou používateľov. Najpopulárnejší je prsteň Oura Ring, ktorý sa špecializuje na sledovanie spánku a zdravia a bol zapojený do štúdií súvisiacich s ochorením COVID 19.


Fitbit Sense

Známe boli aj produkty Motiv Ring a Amazon Echo Loop, ktoré sa však prestali vyrábať. Je možné, že to bolo z dôvodu malého záujmu, čo pre Fitbit môže byť problém.

Zatiaľ ide len o patent

Zatiaľ sa jedná len o patent, čo znamená, že smart prsteň od spoločnosti Fitbit možno nikdy neuvidíme. Technologické spoločnosti si bežne patentujú nápady na nové produkty, ktoré sa na trh nikdy nedostanú. Je ale zaujímavé vidieť, akým smerom sa spoločnosť Fitbit plánuje vydať.

Náš tip
Hodinky Fitbit dokážu odhaliť dlhodobé následky COVID-19

12.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+