MojAndroid

Spoločnosť Mozzila aktualizovala svoj internetový prehliadač Firefox pre Android na novú verziu 15.0. Tá okrem mnohých vylepšení a odstránení chýb prináša aj nové prostredie pre tablety, ktoré od tejto verzie už nie je beta. Ak ste teda fanúšikom tohoto internetového prehliadača a doteraz ste ho vo svojom Android tablete nemohli využívať, je ten správny čas na jeho dodatočné inštalovanie.

Vývojári zo spoločnosti Mozzila tvrdia, že aktualizácia na verziu 15.0 prináša dramatické vylepšenia a zmeny. Okrem novej podpory tabletov sa aktualizácia dotkla aj rýchlosti a stability celého prehliadača, takže sa na ňu môžu tešiť aj majitelia smartfónov. Tu je kompletný prehľad zmien v novej verzii Firefoxu pre Android:

  • podpora pre Android tablety, rýchlejšie spúšťanie prehliadača a nový dizajn prostredia pre tablety
  • funkcia “Nájdi na stránke”
  • opravené označovanie textu
  • možnosť vyžiadania stránok pre desktopy priamo v menu
  • lepšia práca s tab-mi v prehliadači, pre zavretie tabu vám stačí už aj pohybové gesto
  • odpora internetového protokolu SPDY v3
  • možnosť importu záložiek a histórie z natívneho prehliadača priamo v nastaveniach

Mozzila však upozorňuje aj na stále pretrvávajúce chyby, ktoré ani v tejto verzii nedokázala opraviť:

  • dočasne zrušená podpora zariadenia Kyocera Echo
  • Firefox pre Android pracuje s lokalizáciou, v akej je jazyk vášho zariadenia

Kompletný zoznam zmien, vylepšení a opráv nájdete na oficiálnych stránkach spoločnosti Mozzila.

      

Len pripomíname, že aj verzia Firefox 15.0 prináša podporu synchronizácie záložiek a osobných nastavení s desktopovým klientom, a podporu tu má aj Awesome Screen. Hoci prehliadač Firefox pre Android nepatrí k najrýchlejším a najprepracovanejším, skalní fanúšikovia tohto prehliadača sa stále nájdu. Ak ste Firefox pre Android ešte nevyskúšali, nainštalujte si ho bezplatne pomocou nášho odkazu na Google Play Store nižšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+