MojAndroid

Mladé mobilné operačné systémy môžu zaujať extrémnych mobilných fanúšikov, no pre širšiu verejnosť nie sú veľmi atraktívne. Dôvodom môže byť aj fakt, že vyskúšať si takýto systém nie je dnes veľmi jednoduché. Buď potrebujete špeciálne zariadenie s predinštalovaným systémom, alebo musíte obmedzenia obísť cez pokročilé ROOT-ovanie a iné operácie, ktoré pre bežného užívateľa nie sú praktické. Aj preto prichádza Mozilla so skvelou možnosťou vyskúšať si Firefox OS 2.5 priamo na vašom Android zariadení.

Prio1_2 Prio2_1 Prio2_2

Najnovšiu verziu Developer Preview systému si môžete stiahnuť prostredníctvom APK súboru. Nejde o úplne dokonalú náhradu za plnohodnotný systém, no k dispozícii budete mať dostatočne veľa funkcií a možností na to, aby ste mohli na vlastnej koži vyskúšať, čo tento systém ponúka. Po nainštalovaní stačí, keď zvolíte Firefox OS za svoju domovskú obrazovku a môžete si vyskúšať, kam až tento systém dospel a aké možnosti ponúka. Pracovať budete môcť s klasickými Android aplikáciami, ale aj internetovými Firefox titulmi. Firefox OS 2.5 Developer Preview vo forme APK súboru si môžete stiahnuť aj prostredníctvom nášho odkazu nižšie.

Firefox OS 2.5 – APK 

Zdroj: Mozilla via engadget

12.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+