MojAndroid

Aktualizácia známeho prehliadača Firefox pre Android je najmä bezpečnostnou záplatou. Ohrozenia Spectre a Meltdown boli spojené s procesom, ktorý väčšina moderných procesorov využíva na optimalizáciu výkonu svojich zariadení. Práve na tieto zraniteľné miesta útočí nová aktualizácia. Obdobnú aktualizáciu už priniesla v rámci ChromeOS aj spoločnosť Google.

Náš tip
Mozilla prináša nový a rýchlejší prehliadač Firefox Quantum!

Najmä bezpečnostná záplata – aj pre ChromeOS

Jedna z najpopulárnejších aplikácií pre prehliadanie internetu akou Firefox rozhodne je prináša aktualizáciu na verziu 57.0.4. Ide o aktualizáciu, ktorá sa tak stane súčasťou viacerých vylepšení prehliadača s názvom “Firefox Quantum.” Z rovnakých dôvodov prichádza aktualizácia bezpečnosti aj v rámci aktualizácie 63.0.3239.86 stabilnej verzie ChromeOS. Ak vaše zariadenie nebolo aktualizované, pravdepodobne sa tak stane už v najbližších dňoch.

Náš tip
Firefox Focus: Nový webový prehliadač so zameraním na súkromie

Spomínané ohrozenia Spectre a Meltdown rozhodne netreba brať na ľahkú váhu. Aktualizáciu samotnej aplikácie môžete vyhľadať v Obchode Play, aktualizáciu Chromebooku či iného Android zariadenia môžete následne skontrolovať aj manuálne prostredníctvom nastavení vášho zariadenia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidcommunity

9.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Lukas Vyletel

    ten nadpis trochu zavadza… vyznie to, ako keby Firefox opravoval Meltdown a Spectre… Pritom to su zranitelnosti procesora, s tym webovy prehliadac nic neurobi. Firefox opravuje iba to, aby z javascriptu nemohol nikto spustit kod, ktory by mohol vyuzit Meltdown a Spectre… A to boli diery v prehliadaci, ktore tam boli bez ohladu na Meltdown a Spectre.

    Meltdown a Spectre su stale zavazne zranitelnosti a obzvlast Spectre, na ktory zatial nie je znamy ziaden fix.

+