MojAndroid

 

V našich končinách môžete nájsť novú verziu pod názvom Firefox – rýchly prehliadač. Tento názov znie možno trochu neokresane, ale nové funkcionality nasvedčujú, že si zaslúži našu pozornosť. Tvorca tvrdí, že prehliadač je až dva krát rýchlejší ako šesť mesiacov stará Mozilla Firefox. Novinka s oficiálnym názvom Firefox Quantum je k dispozícii na stiahnutie pre mobilné platformy Android a iOS, ale aj pre desktop ako Windows, Mac a Linux.

Náš tip
Mozilla kúpila aplikáciu Pocket. Dočkáme sa integrácie jej funkcií do internetového prehliadača?

Nový engine a vylepšená rýchlosť

Jedným z najdôležitejších vylepšení je spomínaná rýchlosť. Quantum je podľa slov výrobcu oveľa rýchlejší ako ktorýkoľvek prehliadač Mozilla doteraz. Ponúka tiež zmenený dizajn, čo značí vylepšené používateľské rozhranie. Toto rozhranie sa nazýva Photon a výrobca si opäť stojí za svojim a tvrdí, že Photon UI je rýchlejšie a prehľadnejšie používateľské rozhranie. Vďačí tomu aj nový engine, ktorý stojí za týmto prostredím.

Náš tip
Mozilla končí s mobilným Firefox OS. Do zariadení Internetu vecí sa neponáhľa

Predvoleným vyhľadávačom v krajinách ako USA a Kanada je Google. Celkovo však nový prehliadač ponúkne až 60 poskytovateľov vyhľadávania a to celkovo vo viac ako 90 svetových jazykov. Hoci nejde o beta verziu, Mozilla sľubuje neustále vylepšenia a aktualizácie pre zlepšenie celkovej spokojnosti používateľov. Prehliadač Firefox – rýchly prehliadač si môžete stiahnuť zadarmo prostredníctvom Obchodu Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: phonearena, blog.mozzila.org

15.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+