MojAndroid

Mozilla má Firefox Focus vo svojom portfóliu aplikácií už dlhšiu dobu. Doteraz bol však dostupný iba pre používateľov operačného systému iOS, a teda len pre produkty spoločnosti Apple. Teraz sa situácia mení a nový webový prehliadač prichádza aj na Android.

Novinka je dostupná v obchode Play úplne zadarmo. Oproti iným prehliadačom je jej hlavnou výhodou najmä zameranie sa na súkromie a bezpečnosť používateľa. Firefox Focus totižto automaticky blokuje viacero webových trackerov, ktoré sledujú aktivitu používateľa, na základe ktorej mu ponúkajú otravnú reklamu. Táto funkcia má zaistiť aj rýchlejšie načítavanie stránok, ako aj menšiu spotrebu dát. Navyše, používatelia majú možnosť rýchlo a jednoducho vymazať heslá a cookies, ako aj históriu prehliadania.

 

Nová verzia pre Android ponúka aj počítadlo trackerov, ktoré informuje o počte zablokovaných reklám. Okrem toho, ak prehliadač beží na pozadí, tak na to upozorní používateľa. V prípade potreby sa dá trackovanie reklám aj vypnúť, a to v prípadoch, kedy dôjde k nesprávnemu načítaniu obsahu webu. Nevýhodou je, že Firefox Focus nepodporuje prehliadanie v záložkách.
Verzia: 4.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
21.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • SeppWinkler

  Zatiaľ sa mi ako “privátny” prehliadač najviac osvedčil Dolphin Zero Incognito Browser:

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dolphin.browser.zero

  Nezanecháva žiadne stopy a je veľmi maličký – 525 kB – To FF určite nebude :)

  • Je maličký, ale ako vývojár by som Dolphin najradšej vymazal. Je to niečo ako IE na Windowse. Nepodporuje žiadne novinky, len základné veci, čo spomaľuje celkovú evolúciu webov.

   • SeppWinkler

    Ja ho ale nepoužívam ako hlavný browser. A ako doplnkový na privátne surfovanie mi stačí a naopak by som rozhodne nedával do zariadenia druhý browser s veľkosťou 100 MB. To mi už stačí nenažrané Chromé. Inak, keby Chromé vedelo urobiť shortcut na otvorenie v privátnom móde, asi by som ani ten Dolphin Zero nepoužíval.

+