MojAndroid

Mozilla má Firefox Focus vo svojom portfóliu aplikácií už dlhšiu dobu. Doteraz bol však dostupný iba pre používateľov operačného systému iOS, a teda len pre produkty spoločnosti Apple. Teraz sa situácia mení a nový webový prehliadač prichádza aj na Android.

Novinka je dostupná v obchode Play úplne zadarmo. Oproti iným prehliadačom je jej hlavnou výhodou najmä zameranie sa na súkromie a bezpečnosť používateľa. Firefox Focus totižto automaticky blokuje viacero webových trackerov, ktoré sledujú aktivitu používateľa, na základe ktorej mu ponúkajú otravnú reklamu. Táto funkcia má zaistiť aj rýchlejšie načítavanie stránok, ako aj menšiu spotrebu dát. Navyše, používatelia majú možnosť rýchlo a jednoducho vymazať heslá a cookies, ako aj históriu prehliadania.

 

Nová verzia pre Android ponúka aj počítadlo trackerov, ktoré informuje o počte zablokovaných reklám. Okrem toho, ak prehliadač beží na pozadí, tak na to upozorní používateľa. V prípade potreby sa dá trackovanie reklám aj vypnúť, a to v prípadoch, kedy dôjde k nesprávnemu načítaniu obsahu webu. Nevýhodou je, že Firefox Focus nepodporuje prehliadanie v záložkách.
Verzia: 4.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
21.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+