MojAndroid

Posledné štatistiky anglickej spoločnosti Trendstream ukázali, že sociálna sieť Facebook si drží svoju pozíciu na prvom mieste s počtom 693 miliónov aktívnych používateľov v decembri minulého roka. Používatelia však skúšajú aj niečo nové, ako je Google+, ktorý rastie závratným tempom najmä vďaka zaujímavému vzhľadu a neustálym vylepšeniam. Od posledného veľkého redizajnu Facebooku ubehli mesiace, no včera Mark Zuckenberg predstavil prerobený News Feed s mnohými novinkami.

Facebook nove zmeny dizajnu

Na obrázku vyššie môžete vľavo vidieť predchádzajúci vzhľad kanálu noviniek a vpravo včera predstavený dizajn, ktorý sa bude uvoľňovať verejnosti postupne, počnúc včerajším dňom. Facebook pri vývoji novej verzie bojoval za zmenšenie neporiadku medzi novinkami a zameral sa na príspevky používateľov. Nový dizajn je oveľa živší a farebnejší a obsah, ktorý zdieľajú vaši priatelia je viac zvýraznený. Dizajn je inšpirovaný mobilnou verziu, no podľa mnohých je správnejšie uviesť, že je inšpirovaný skôr svojím rivalom Google+. Určitá podobnosť je zrejmá, no to vôbec nie je zlé a určite budete súhlasiť s tým, že aj G+ sa v niektorých veciach inšpiroval.

Facebook nove zmeny dizajnu

Okrem väčších fotografií a novšieho dizajnu si budete môcť zobraziť obsah, aký budete chcieť pomocou nových kanálov Al Friends, Photos, Music a Following. Napríklad, ak vás zaujímajú len fotografie, vyberiete kanál Photos, ktorý vám zobrazí len fotografie svojich priateľov a skupín ktoré sa vám páčia. Novinkou je aj menu v ľavej časti prehliadača, ktoré je prístupné z akejkoľvek časti Facebooku.

Facebook očakáva nasadiť novú verziu sociálnej siete do niekoľkých týždňov, no ak si ju prajete používať skôr, môžete navštíviť stránku www.facebook.com/newsfeed a zapísať sa do poradovníka. Ako sa vám pozdáva nový vzhľad Facebooku ?

 Zdroj: facebook

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+