MojAndroid

Po dvoch rokoch beta testovania dnes Facebook konečne spúšťa novú platformu pre firemnú komunikáciu. Novinka s názvom Facebook WorkPlace je podobná sociálnej sieti Facebook, ktorú denne používa milióny používateľov. Rozdiel je však v tom, že sa zameriava na komunikáciu medzi kolegami a spoločnosťami.

Workplace je konkurenciou hlavne pre spoločnosti ako Slack, ktorá ponúka vlastné riešenie v podobe rovnomennej aplikácie. Tá prináša hlasovú a textovú komunikáciu v skupinách a medzi používateľmi. Jej najväčšou výhodou je, že svoje služby poskytuje aj zadarmo, pričom za niektoré prémiové funkcie sa pripláca. Facebook na druhej strane si od začiatku pýta mesačný poplatok za každého jedného používateľa. Cena sa pohybuje v rozmedzí od 1 do 3$, a to v závislosti od počtu aktívnych používateľov, ktorí budú Facebook Workplace využívať.

workplace_by_facebook3

Facebook v rámci novej komunikačnej platformy pre podniky ponúka niekoľko funkcií. Okrem bežnej komunikácie v skupinách, to je aj prepojenie na externé firmy využívajúce Workplace, klasická nástenka, ktorú poznáme z bežného Facebooku, či možnosť streamovať live video. Prihlasovanie k webovému rozhraniu Facebook Workplace prebieha prostredníctvom samostatného loginu, ktorý je nezávislý od bežného Facebook konta.

Doteraz si Workplace v rámci testovania zadarmo otestovalo už viac ako 1000 spoločností. Od dnes si budú musieť za službu už platiť.

Zdroj: theverge

 

11.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+