MojAndroid

Pokiaľ ste si dnes doobeda zapli Facebook a na svojej nástenke ste nevideli žiadny príspevok, prípadne len statusy staršie ako niekoľko hodín, tak ste zažili výpadok, ktorý mala najväčšia sociálna sieť na svete. V niektorých prípadoch vraj Facebook nezobrazoval v mobilných zariadeniach žiadne príspevky, zatiaľ čo v internetovom prehliadači cez PC používatelia videli len príspevky staršie ako niekoľko hodín. Výpadok začal krátko pred 4:00 ráno, pričom postihol veľkú časť západnej Európy, okrajovo aj Slovensko. Zachytili to viaceré nástroje na sledovanie odozvy online systémov, aj stovky používateľov.

facebook-vypadok-europa

Náš tip
Facebook vás sleduje, aj keď ho nepoužívate. Pozrite sa, ako to môžete vypnúť

Okolo 5:30 ráno začal Facebook opäť zobrazovať aktuálny obsah na nástenkách používateľov a do niekoľkých desiatok minút bol späť v normálnom režime. Facebook zatiaľ v tejto veci nevydal oficiálne stanovisko, a tak nevieme, čo stálo za týmto výpadkom. Problémy s nástenkou na Facebooku nám ale hlásilo niekoľko používateľov.

Zdroj: TNW

22.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+