MojAndroid

Sociálna sieť Facebook je zrejme jedno z najväčších databáz ľudí po celom svete. Facebook už pomerne dávno zverejnil funkcie určené na vyhľadávanie ľudí podľa rôznych kritérií, no toto vyhľadávanie funguje iba v angličtine. Slovák Martin Špaňo to ale teraz zmenil a vytvoril rozšírený Facebook vyhľadávač po slovensky.

Náš tip
Facebook mal v Európe výpadok. Nezobrazoval príspevky na nástenke

Vyhľadávač ponúka veľmi jednoduché prostredie a nájdete ho na stránke fbvyhladavac.sk. Funguje presne tak, ako by ste mohli očakávať – vyberiete jednotlivé kategórie, ako napríklad pohlavie, stav, rok narodenia, dátum bydliska, zamestnanie a podobne. Takto môžete odfiltrovať skutočne veľké množstvo používateľov Facebooku a nájsť iba skutočne relevantné výsledky.

fbvyhladavac vzor

Vyhľadávač má niekoľko praktických využití. Môžete napríklad nájsť dávnejších spolužiakov, ktorí žijú vo vašom okolí. Sám vývojár hovorí o prípade, keď sa napríklad zaujímate o pracovné miesto vo firme a chcete zistiť, či niektorý z vašich priateľov tu už nepracuje.

Samozrejme, vyhľadávač je obmedzený samotnými funkciami sociálnej siete. To znamená, že funguje iba vo webovej verzii, keďže takéto vyhľadávanie na mobile Facebook nepodporuje. Facebook vyhľadávač vám zobrazí iba tie informácie, ktoré majú používatelia verejne dostupné. Platí, že čím viac kategórii vyberiete, tým je menšia šanca, že dostanete relevantný počet výsledkov. Ide ale o zaujímavý nástroj, o ktorom je dobré vedieť pre prípad potreby.

Zdroj: Martin Špaňo (Facebook)

23.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+