MojAndroid

Facebook Messenger je najpopulárnejšou Android aplikáciou na chatovanie a online komunikáciu. Hoci má svoje nedostatky, ľudia ho na komunikáciu používajú aj tak najčastejšie. Práve tých, čo Messenger používajú denne poteší fakt, že Facebook testuje jeho nové prostredie. A to by malo obsahovať viacero noviniek, vrátane hlasového asistenta s názvom “M”.

FB-messenger-novy-beta-1

Vľavo aktuálna verzia, vpravo testovaná beta verzia.

Dizajnové zmeny v novom Messengeri prinášajú najmä “stlačenie” všetkých položiek do jedného riadku. Podobné rozloženie ovládacích prvkov ponúka iPhone vo svojej iMessage aplikácii a je jasné, že sa ňou inšpiroval aj Facebook. Zatiaľ čo výhodou je viac miesta na displeji samotnom, používateľ môže mať problémy so stlačením správnej kolónky pri zadávaní správy alebo posielaní emotikonov. Okrem toho prejdú organizáciou aj emotikony, GIF obrázky a nálepky. Tie sa budú ukrývať pod jedným tlačidlom a na ich odoslanie bude treba urobiť o jeden klik navyše.

Nový asistent M

Veľkou novinkou je asistent M, ktorý zatiaľ “vyskočí” medzi správami v Messengeri len v prípade, že vám niekto pošle nejaké blahoželanie a aj on vám zablahoželá. Facebook s ním ale podľa nás má väčšie plány a zrejme sa dočkáme komplexnejšieho riešenia, ktoré by prinieslo prvky umelej inteligencie zmiešané s funkciami Messengera. Niečo ako Google Asistent pre Facebook Messenger.

FB-messenger-novy-beta-4

Okrem toho Facebook zmení aj nastavenia a ďalšie drobnosti aplikácie. Nakoľko ale hovoríme stále o beta verzii Messengeru, je možné, že sa všetko pri zverejnení plnej verzie zmení. Ak ste aj vy beta testermi tejto aplikácie, tak je možné, že patríte medzi šťastlivcov, na ktorých si Facebook testuje novú verziu svojej chatovacej aplikácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

1.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+