MojAndroid

Facebook Messenger patrí medzi najobľúbenejšie komunikačné nástroje na svete a stále rastie. Bolo preto iba otázkou času, kým sa Facebook rozhodne ísť cestou svojich konkurentov, ale aj niektorých vlastných nástrojov a ponúkne pre Messenger vyššiu úroveň bezpečnosti. Teraz sa tak stalo vďaka end-to-end šifrovaniu, ktoré bude pre používateľov už čoskoro dostupné.

Náš tip
Ako hrať novú futbalovú hru vo Facebook Messengeri | NÁVOD

End-to-end šifrovanie bude už odteraz dostupné pre vybranú skupinu testerov a neskôr by novinka mala byť k dispozícii pre všetkých používateľov. Funkcia bude ale dostupná iba v mobilných verziách služby pre zariadenia Android a iOS. Zaujímavé tiež je, že funkcia nebude automaticky implementovaná do služby, ale používatelia si budú môcť vybrať, či si ju chcú zapnúť alebo nie.

Náš tip
Facebook Messenger teraz umožní posielanie SMS správ

Dôvodom pre to bude aj fakt, že takéto šifrovanie znefunkční niekoľko možností aplikácie. Nebude fungovať rozhovor s chatovacími botmi, automatické prehrávanie videa, posielanie GIF animácií či prevod peňazí. Aj tak ale ide o zaujímavú novinku, ktorú mnohí používatelia určite ocenia. Vzhľadom na to, že služba má už takmer miliardu používateľov, je zvyšovanie bezpečnosti logické a je skvelé, že Facebook s novinkou neotáľal o nič dlhšie.

Zdroj: Wired, TechCrunch via PhoneArena

9.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+