MojAndroid

Aplikácia Facebook Messenger sa chce stať plnohodnotnou komunikačnou platformou. Aby sa tak ale mohlo stať, musíme Messenger používať na všetky druhy komunikácie. Zrejme aj preto teraz Facebook prináša staro-novú funkciu, ktorou je posielanie SMS správ priamo z prostredia aplikácie. Táto funkcia sa už v minulosti v Messengeri objavila, no zrejme nezožala veľký úspech. Teraz sa ale vracia a je veľmi pravdepodobné, že tu už zostane na dlhšie.

Po novom prináša Facebook Messenger kompletnú integráciu SMS, vďaka čomu bude možné posielanie zvukových nahrávok, nálepiek či polohy. V podstate tu tak nájdete všetko, čo by ste pri manipulácii s SMS správami potrebovali a možno aj niečo navyše. Facebook plánuje do Messengera priniesť reklamy, a tak je pochopiteľné, že sa snaží, aby sme túto aplikáciu používali čo najčastejšie. Hoci je užitočné vykonávať všetku textovú komunikáciu z prostredia jednej aplikácie, asi iba málo používateľov sa poteší tomu, keď ich pri písaní klasickej SMS budú otravovať reklamy.

Facebook Messenger SMS

Funkcia SMS správ zmizla z aplikácie Facebook Messenger v roku 2013, čo vtedy viacerých používateľov prekvapilo. Je možné, že vtedy na to používatelia jednoducho ešte neboli pripravení, no v priebehu troch rokov sa toho môže skutočne veľmi veľa zmeniť. Nová funkcia je dostupná v najnovšej verzii aplikácie, ktorú si môžete stiahnuť aj prostredníctvom widgetu nižšie. Je možné, že aktualizácia ešte nebude dostupná pre každého, a tak si na vyskúšanie novinky budete musieť možno počkať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Facebook via Android Authority

15.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+