MojAndroid

Najväčšia sociálna sieť na svete Facebook urobila ďalší krok v prospech svojich používateľov. Tím, ktorému velí Mark Zuckerberg vytvoril špeciálnu URL pre používateľov anonymného a šifrovaného prehliadača Tor, na ktorej sa môžu do tejto sociálnej siete prihlásiť. Cez Tor bolo možné Facebook sledovať aj doteraz, no so značnými obmedzeniami a chybami, ktoré vznikali najmä kvôli tomu, že Facebook označoval prehliadač Tor za botneta – viacero počítačov, ktoré sa ho pokúšajú hacknúť. To sa ale s adresou https://facebookcorewwwi.onion mení.

tor-browser

Tor ponúka šifrované a anonymné prehliadanie internetu už dlhší čas. Je jedným z mála riešení, ktoré môžu využívať napríklad používatelia krajín ako Čína či Irán, kde je prístup na rôzne webstránky zakázaný priamo vládou. Facebooku adresa s koncovkou .orion môže pomôcť v ďalšom raste, nakoľko Čína patrí medzi najpočetnejšie krajiny sveta. Pikoškou je, že sa Facebook stal prvou stránkou svojho druhu, ktorá pripojenie cez Tor oficiálne schválila. Využívate prehliadač Tor aj vy? Ak áno, chodíte cez Tor na Facebook?

Zdroj: TheVerge

1.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+