MojAndroid

Twitterový účet @evleaks sa za posledné roky stal už tradičným zdrojom informácií o doposiaľ nepredstavených smartfónoch a tabletoch. Informácie z tohto zdroja boli zvyčajne také presné, že iba málokto pochyboval o identite zariadení zobrazených na obrázkoch či popísaných v texte. Teraz sa ale zdá, že majiteľ účtu so svojou aktivitou nadobro končí.

Evan Blass pracoval v minulosti ako redaktor pre populárne stránky engadget a pocketnow. Už vtedy bol známy tým, že z času na čas prišiel s informáciou či dohadom o zariadení ešte pred tým, ako bolo predstavené. V roku 2012 sa rozhodol, že sa tejto aktivite začne venovať naplno a na sociálnej sieti Twitter si založil účet @evleaks. Ten sa stal v krátkej dobe známy po celom svete a dnes má okolo 187 000 fanúšikov.

nokdroid-631x333

Evan Blass však teraz oznámil, že sa chystá skončiť s dohadmi a únikmi informácií. Neuverejnil žiaden dôvod, no zrejme ide o tlak vyvíjaný zo strany výrobcov telefónov, ktorým určite nie sú po vôli uniknuté informácie o telefónoch a tabletoch. Na svojom konte má @evleaks pravdivé úniky o zariadeniach ako Nokia X, Sony Xperia Tablet Z2, HTC One M8 či Nvidia Shield Tablet. S tým je zrejme už koniec a posledné úniky informácií o pripravovanom modeli Samsung Galaxy F ešte neboli potvrdené, no väčšina dostupných informácií pochádza práve zo zdroja @evleaks. V každom prípade, technologický priemysel takto prišiel o jeden z najspoľahlivejších zdrojov informácií a je otázne, či niekto nahradí miesto po slávnom @evleaks.

Zdroj: @evleaks via gsmarena

4.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+