MojAndroid

Populárna multiplatformová, cloudová služba Evernote na vytváranie a zdieľanie rôznych poznámok bola podľa oficiálneho vyhlásenia napadnutá. Všetky pokusy o napadnutie boli našťastie bezpečnostným tímom prekazené a vyšetrovanie nepreukázalo únik akýchkoľvek informácií, no aj napriek tomu Evernote každému používateľovi odporúča zmenu hesla. Služba obsahuje aj Premium účty, kde je vďaka údajom o kreditných kartách riziko omnoho väčšie a aj práve preto sa zmena hesla automaticky ponúkne ihneď po prihlásení, kedy jednoducho zadáte nové heslo a potvrdíte ho.

Evernote odporúča zmeniť si nové heslo.
Evernote odporúča zmeniť si nové heslo.

Ak sa vám neotvorí dialóg pre zmenu hesla, môžete si ho zmeniť ručne po kliknutí na nastavenia v pravom hornom rohu okna. Spoločnosť v krátkom čase vydá aj aktualizácie svojich mobilných aplikácií, ktoré budú rovnako vyžadovať zmenu hesla. Keďže mnoho používateľov sa na webovú verziu Evernote-u prihlasuje zriedka, tento krok hodnotíme pozitívne.

evernote

Naša rada:  Pri heslách sa vyhnite používaniu slovníkových a ľahko prelomiteľných hesiel typu „123456789“, alebo „heslo123“. 

2.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+