MojAndroid

Spoločnosť ESET spustila dnes novú stránku GoExplore.net, 25 rokov po tom, čo Tim Berners-Lee a Robert Cailliau navrhli projekt, z ktorého neskôr vznikol World Wide Web. Ide o novú internetovú iniciatívu, ktorá podnecuje objavovanie webu bezpečným spôsobom. Stránka je webovým portálom určeným pre kohokoľvek, kto chce objavovať online vesmír, uploadovať zaujímavý obsah a ukazovať tak bezpečnú a zaujímavú stránku internetu ďalším surferom.

GoExplore.net bude čitateľom ponúkať exkluzívne rozhovory s hrdinami internetu, návody, infografiky, videá a taktiež prieskumy.

“Naša nová stránka GoExplore.net oslavuje to najlepšie z webu a sme radi, že sa prostredníctvom nej budeme môcť spájať s ľuďmi, ktorí objavujú web aj za prvou stránkou výsledkov vyhľadávania v internetovom vyhľadávači a ktorí sa chcú so svojimi objavmi podeliť s čitateľmi GoExplore.net,” hovorí Ignacio Sbampato, fanúšik GoExplore.net a zároveň obchodný a marketingový riaditeľ spoločnosti ESET.

“Našou misiou v ESETe je pomáhať ľuďom užívať si bezpečnejšie technológie. Náš bezpečnostný softvér je preto vyvinutý tak, aby používateľov chránil v online prostredí a aby im v bezpečí umožnil objavovať internet. Ani my však nedokážeme ochrániť používateľov napríklad v prípadoch, keď používajú svoj smartfón počas šoférovania,” dodáva Sbampato.

Nový prieskum GoExplore.net totiž odhalil niekoľko zaujímavých zistení o internetovom správaní používateľov. Prieskumu sa zúčastnilo dvetisíc obyvateľov Veľkej Británie a Spojených štátov amerických. Výsledky poukázali na riziká, ktorým sa ľudia pri surfovaní webu vystavujú a taktiež ukázali rozdiely v správaní žien a mužov.

Podľa prieskumu si takmer štvrtina amerických mužov vo veku od 25 do 34 rokov prezerá internet počas šoférovania. V Británii sa tejto činnosti venuje len sedem percent opýtaných mužov. Výskyt tejto činnosti u britských žien je však dvojnásobný.

Ďalšie zistenia prieskumu GoExplore.net:

 • Pri Američanoch je v porovnaní s Britmi trojnásobne pravdepodobnejšie (2,8 percenta), že si budú internet prezerať počas pohrebu alebo omše. Americké ženy sú na tom v tejto štatistike horšie. To, že navštívia web počas takejto udalosti je u nich sedemnásobne pravdepodobnejšie, než pri britských ženách.
 • Desať percent internetových používateľov tvrdí, že je pre nich ťažké nájsť na webe to, čo reálne hľadajú.
 • 12,3 percenta amerických mužov vo veku od 25 do 34 rokov berie svoj mobil aj do vane alebo sprchy.

infografika_GoExplore

23.4.2014
 • Tomáš SZ

  Zase sme lepší…

 • Richard Vaculčiak

  Som zvedavý co robite pri čítaní tohto článku.

  • lol

   Jsem ve škole na přednášce :-D

   • Richard Vaculčiak

    Ja mam SJ :) :)

 • Dominik Ladoš

  Tak na hajzli vždy hlavne flappy bird aby som rýchlo skončil :D kebyže nemám xperiu z1 tak vo vani nesurfujem :D

  • lol

   Od doby co jsem si koupil SGS4 Active, si ho beru i do vany, do vířivky, všude.

 • maťko

  na mňa sedí len to surfovanie na záchode ;-)
  Inak sa desím, koľkí ľudia je na internete pri šoférovaní. Ja viem, že s automatom sa to dá, no je to maximálne nezodpovedné. Ale verím, že tu na Slovensku až také vysoké čísla nie sú.

+